Незвичайне явище побачили в селі Кліщівна. Лісники, спилявши бук, побачили на двох половинках дерева зображення у формі хреста і число – 48.

Чутка про те, що трапилося. швидко облетіла село. Подивитися на диво приїжджають паломники з сусідніх сіл і ламають голову — добрий, а чи поганий це знак? hrest Був звичайний робочий день. Під час санітарної чистки лісу бригада лісників валила дерева. Лісоруб Іван згадує: “Столітній прогнилий бук нічим особливо не відрізнявся, поки його теж не почали різати”. Верхня частина дерева впала, а нижня, заввишки три метри, відкрилася немов книга. Те, що виявилося всередині, вразило навіть досвідчених лісорубів. На світлій деревині – чітке зображення темного хреста. Під ним число – 48, пишуть Ліхтарі Галицькі.

Те, що це диво, люди навіть не сумніваються. Шматок поліна тепер серед старовинних ікон місцевого храму.

Тепер люди моляться не тільки до ікон або мощів святих, але і до дерева. Після закінчення служби додому ніхто не поспішає: біля церкви вкотре переповідають історію про диво і обговорюють – хороший чи поганий це знак? І що позначає число 48? Місцеві старожили впевнені, що під таємничим деревом поховані воїни УПА. Тоді в селі їх було дуже багато.

Те, що знак пов’язаний з УПА, переконаний і голова сільради. В ті часи, каже він, село було центром повстанського руху.

У лісах, якими оточена Кліщівна, воїни УПА жили, тренувалися, боролися і гинули. Священнослужителі ж особливого культу з дерева робити не поспішають, хоча з першого дня шматок поліна розташували в самому центрі храму. Обстежити дерево незабаром має намір спеціальна церковна комісія. Таке розпізнання може тривати місяцями, а іноді навіть і роки. Але переконувати людей священнослужителі не будуть. Головне, кажуть, що люди вірять, а віра, як відомо, творить чудеса.