На Івано-Франківщині зафіксовано випадки травмування дітей внаслідок виготовлення саморобних вибухових пристроїв з побутових засобів – небезпечний тренд, який активно поширюється у соціальних мережах, призвів до серйозних опіків та травм у неповнолітніх.
У соціальних мережах набирає обертів небезпечний тренд, в рамках якого підлітки створюють вибухонебезпечні суміші з побутових засобів та знімають відеоролики з демонстрацією хімічних реакцій, що вже призвело до низки серйозних травмувань дітей у різних регіонах України, включаючи Львів, Чернівці та Івано-Франківськ.
“Крім механічного подразнення від осколків, значну небезпеку становить хімічний реагент, зокрема луг, який викликає важкий колікваційний некроз тканин, дія якого триває, доки він не припинить контакт із тканинами, спричиняючи важкі опіки”, – пояснює лікарка Івано-Франківської обласної дитячої лікарні.
“У зоні найбільшого ризику знаходяться обличчя, руки та очі, де можуть виникнути рубцеві зміни шкіри та слизової, а також помутніння рогівки, що може призвести до втрати зору”, – застерігає медикиня.
У Івано-Франківській обласній дитячій лікарні наразі перебуває дев’ятирічний хлопчик, який постраждав від подібного експерименту, отримавши опіки очей, шкіри та дихальних шляхів, включаючи ураження слизової оболонки носа, язика та внутрішньої частини рота.
“Першу допомогу він надав собі сам, промивши уражені ділянки водою з річки, після чого звернувся додому, де мама також намагалася змити хімічну речовину великою кількістю води, проте цих заходів виявилося недостатньо”, – розповідають медики, додаючи, що стан хлопчика поступово покращується на четвертий день лікування.
Правоохоронці закликають батьків проводити профілактичні бесіди з дітьми щодо небезпеки таких експериментів, контролювати доступ до небезпечних хімічних речовин та приділяти більше уваги змісту контенту, який переглядають їхні діти в соціальних мережах.