Тепло – на старт. І до лікарень в першу чергу. В Україні розпочався опалювальний сезон. У пріоритеті підключень школи, садочки та, звісно, лікарні.
Які проблеми виникли в медзакладах з початком опалювального сезону, розповіли Подробиці.
Директор райлікарні показує запаси на зиму. Каже: цих дрів має вистачити до лютого. Решту довезуть згодом. Водночас їхня котельня може працювати й на газу. До великої війни медзаклад ним лише й опалювали.
Минулого року у нас котельня була приватна, структура працювала. Нам дуже дорого виходило – близько 12 тисяч вдень. І ми не могли потягнути. Ми вирахували, що нам краще купити опалювачі та самим почати опалювати»,- розповів генеральний директор однієї із районних лікарень на Прикарпатті Зенон.
Торік селищна рада виділила гроші й викупила котельню. А в медзакладі найняли кочегарів. Опалюють лікарню тепер самі й лише дровами.
«Економія понад два мільйони гривень вже була минулого року за зим», – каже гендиректор районної лікарні.
Цьогоріч опалювальний сезон в лікарні розпочали наприкінці минулого тижня. Але наразі котел вмикають лише вночі.
Як бачите, котельна зараз закрита, тому що зараз температура 14 градусів на дворі, і нема потреба вдень палити. О п’ятій вечора працівники приходять на роботу і палять на ніч.
Заклад незалежний не лише від газу, каже директор. Але і від світла.
«Ми застраховані тим, що маємо свій генератор, який підключається відразу до котла, і опалюємо дровами», – зазначає пан Зенон.
Крім того, лікарня має і ще одне альтернативне джерело живлення – сонячну станцію. Купили панелі за грантові кошти.
«Потужність не погана – 50 кіловатів, воно дасть нам досить добру підтримку на випадок енергонедостатності. Воно працює автономно, має акумулятори накопичення енергії, і коли немає сонця, то віддає в мережу енергію, яка в акумуляторах збережена», – пояснив заступник генерального директора районної лікарні Ярослав.
А це вже лікарня в Івано-Франківську. Опалювальний сезон тут теж вже стартував. Заклад під’єднаний до централізованого теплопостачання.
«З одинадцятого числа ми почали запуск системи опалення, система у нас була підготовлена до цього. Вона була випробувана на тиск, на щільність», – розповів начальник технічного відділу міської лікарні Дмитро Клицюк.
Температура в лікарні всюди однакова і стабільна. В закладі встановили систему кліматконтролю.
Якщо температура завелика, то автоматика перекриває подачу теплоносія зовні й ганяє по самій системі. Коли температура знижується, то відкриваються автоматично заслонки подачі теплішої води.
В Івано-Франківську до централізованого опалення підключені всі медичні заклади. Загалом в місті працює тридцять сім котелень. Більшість – на газу. І лише шість – на альтернативному паливі. Запасів і першого, і другого вистачить на всю зиму, запевняють тепловики.
«Підписаний договір про постачання з НАК “Нафтогаз”, ліміти газу є, все доведено. Здійснено і запас твердопалива, і пелет, і тріски для роботи твердопаливних котлів. Є двотижневий запас», – наголосив заступник головного інженера ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Іван Кедик.
Всі котельні обладнали генераторами на випадок перебоїв зі світлом через масовані російські обстріли.
«Забезпечено зберігання додаткового пального для роботи цих генераторів. І якусь частину запасних частин», – зазначив Іван Кедик.
«Ми сьогодні краще підготувалися, аніж минулих років. Особливо до відключення світла і ймовірних ударів ворога. Зокрема, й по котельнях», – повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Медзаклади Прикарпаття будуть цієї зими не лише з теплом, але і світлом. Всі лікарні в області на сьогодні забезпечені генераторами та резервом палива для них.