До редакції нашої газети звернулись небайдужі захисники тварин, які повідомили, що на Калинівському ринку вбивають собак, розстрілюючи їх з мисливських рушниць.

6

 

За словами підприємців, прийшовши зранку 19 лютого на роботу, вони побачили на території ринку сліди крові та гільзи. Усі безпритульні тварини, котрі подеколи там блукали, зникли. Щоправда, вдалось знайти одну собачку з роздробленою лапою, якій наразі ампутували кінцівку і вона перебуває у приватному притулку (на світлині). Таке, переконують, відбувається майже щомісяця. А все то мало би бути зафіксоване камерами спостереження, якби правоохоронці зайнялись цієї справою.

Адже, за твердженнями підприємців, охорона ринку по понеділках запускає на територію людей з мисливськими рушницями, і ті здійснюють відстріл безпритульних тварин.

 

В адміністрації МТК «Калинівський ринок» таку інформацію називають неправдивою, нісенітницею і такою, що не відповідає дійсності. Мовляв, відповідно до вимог та приписів санепідемслужби, на Калинівському ринку зобов’язані щомісяця відловлювати бродячих тварин. У підприємства укладений договір з «Чернівціспецкомунтрансом», і його працівники, відповідно до заявок ринку, у санітарний день (понеділок) раз у місяць здійснюють вилов та знешкодження (?!, – ЧАС) безпритульних тварин із застосуванням шприцомету з присипляючою речовиною. А про будь-яке використання вогнепальної зброї не може йти й мова, переконують в адміністрації Калинівського ринку. Окрім того, запевняють там, й самі підприємці звертаються до них стосовно бродячих собак. Уся ця інформація збирається і передається спеціалістам зі спецкомунтрансу.

Однак не вірять адміністрації ринку захисники тварин. Вони переконані, що там таки відстрілюють братів наших менших. І роблять це, порушуючи закони. Адже, згідно із законом «Про захист тварин від жорстокого поводження», регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або іншими біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування — методами евтаназії. А евтаназія – це гуманні методи умертвіння тварин, що виключають їх передсмертні страждання.

А за жорстоке поводження з тваринами, знущання, а тим паче, вбивство, законом передбачена кримінальна, адміністративна та цивільно-правова відповідальність.

Так, є закон, який дозволяє відстріл бродячих собак мисливцями, але винятково на мисливських угіддях, а міський ринок, за словами захисників тварин, явно не назвеш мисливським угіддям. Вони й надалі відстежуватимуть ситуацію на Калинівському ринку й продовжуватимуть роботу зі стерилізації тварин, надаватимуть допомогу з догляду за ними в приватних притулках, поки в Чернівцях нарешті не запрацює міський притулок для тварин, який уже роки обіцяє влада.

Надія ВІРНА

P.S. Наші читачі нам повідомили, що наразі в міському центрі зайнятості є вакансія у міському комунальному підприємстві «Чернівціспецкомунтранс» ловця бездоглядних тварин. Умовою працевлаштування є наявність дозволу на рушницю.