рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

На Калущині спостерігають значну популяцію хрущів: як уберегти врожай

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Хрущі можуть пошкодити бруньки та листя плодових дерев: яблунь, слив, абрикосів. Шкоди сільськогосподарським культурам завдають і личинки травневого жука.

Через теплу зиму у трьох районах Івано-Франківщини — Коломийському, Калуському та Івано-Франківському — спостерігають значну популяцію хрущів. Переважають личинки, яким по два-три роки. Вони завдають найбільшої шкоди врожаю. Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби в області Галина Данилюк.

Травневі хрущі — це сезонні жуки, які зникають до кінця травня-початку червня. Зимують лише личинки хрущів. За інформацією Держпродспоживслужби в області, літ жуків цьогоріч розпочався 6 квітня. Це — швидше, ніж зазвичай. Причиною є значне потепління, каже Галина Данилюк.

З її слів, хрущі пошкоджують бруньки, листя плодових дерев: яблунь, слив, абрикосів. Шкоди сільськогосподарським культурам завдають і личинки травневого жука.

“Личинки — небезпечніші, ніж жуки, тому що живуть у ґрунті. Вони живуть чотири роки й мають чотири віки. Перший вік — це личинки, які перебувають на глибині 10-30 сантиметрів і їдять корінці й гумус. Ті, що другого віку, можуть завдавати відчутної шкоди врожаю, вони ростуть. З третього року життя личинки стають ненаситними, можуть поїдати майже всі коренеплоди, бульбоплоди, кореневу систему дерев. Наприклад, якщо деревце гине чи ягідники жовтіють — це робота личинки хруща”, — пояснює Галина Данилюк.

Щорічно працівники Держпродспоживслужби проводять весняні розкопки. За їхніми спостереженнями, завдяки теплій зимі цього року вижила майже вся популяція хрущів. Найбільше личинок виявляють на городніх ділянках неподалік лісів.

Як боротися з травневими хрущами

Галина Данилюк каже: народні способи боротьби з травневим жуком потрібно починати відразу після того, як виявили перших комах, щоб не дати можливості самкам відкладати яйця.

Методи боротьби з хрущами:

  1. струшувати жуків з крони. Вранці або ввечері, коли температура повітря нижча 15-12°, потрібно розстелити під деревом тканину чи скатертину і струшувати хрущів з гілок. В цей час вони не активні. Жуки падають на тканину, тоді їх можна зібрати й знищити;

  2. залучати свійських птахів. Також допомагають в боротьбі з хрущами шпаки, горобці, а також їжаки;

  3. використовувати світлові пастки. Хрущів приваблює світло. Вночі вони летять до лампи, вдаряються і падають. Тоді їх можна збирати;

  4. мульчувати ґрунт. Можна використовувати подрібнену солому, тирсу, невеликі шматочки кори для ущільнення ґрунту. Тоді самки хруща не відкладатимуть яйця;

  5. перекопувати ґрунт. Личинки перебувають близько до поверхні — за 10-25 см. Коли ви перекопуєте, вони опиняються зверху.

Також Галина Данилюк радить використовувати хімічні препарати для знищення шкідників, які є у переліку Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

“Зараз розсаду замочують у хімічній суспензії до двох годин і лише потім висаджують у ґрунт. Це допомагає проти багатоїдних шкідників. Ми рекомендуємо препарати згідно з переліком. Тоді хрущі не пошкоджують рослини, бо ті вже захищені”, — додає Галина Данилюк.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

У селі Глибока на Івано-Франківщині патрульні поліцейські зафіксували підроблене водійське посвідчення у водія Mazda, якого зупинили за порушення швидкісного режиму.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Прикарпатті загинув захисник України Богдан Мельник

На Прикарпатті загинув захисник України Богдан Мельник

У Перегінській територіальній громаді повідомили про загибель захисника України Богдана Мельника, який служив старшим солдатом та брав участь у бойових діях з початку АТО у 2014 році.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Прикарпатті за добу рятувальники загасили 30 пожеж у природних екосистемах

На Івано-Франківщині за добу рятувальники загасили 30 пожеж у природних екосистемах

На території трьох районів Івано-Франківської області за минулу добу виникло 30 пожеж в екосистемах, які охопили площу понад 3 гектари, що стало наслідком спалювання сухої трави місцевими жителями.

ПЕРЕГЛЯНУТИ