Коли в Україні виникли серйозні проблеми із забезпеченням лікарень медичним киснем у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, керівництво товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» вирішило поставляти цей продукт медичним установам.
І хоча той кисень, який калуські нафтохіміки постійно виробляють в цеху розділення повітря, за всіма показниками відповідав необхідним нормам, але задля його використання як медпрепарату підприємство мало ще виконати певні організаційно-правові вимоги. Це, зокрема, отримання відповідної ліцензії, реєстрація продукту як лікарського засобу й ряд інших, пишуть Версії з посиланням на «Нафтохімік-Калуш».
Але вже в листопаді всі ці обов’язкові процедурні моменти були завершені і підприємство стало забезпечувати лікарні Прикарпаття цим медичним препаратом.
– Якщо в грудні з «КАРПАТНАФТОХІМу» у Калуську ЦРЛ було доставлено 30 тонн медичного кисню і майже стільки ж у лікарні Коломиї і Городенки, то вже в січні, лютому та березні його кількість була значно більшою, – розповідає провідний фахівець відділу реалізації ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Світлана Базилів. – У січні, приміром, загалом ми відвантажили близько 100 тонн медичного кисню. Майже 250 тонн цього продукту ми змогли поставити в лютому. Є також усі передумови для того, щоб забезпечити стабільну поставку кисню і в березні.
За словами начальника цеху розділення повітря Михайла Кизимишина, зважаючи на все більшу потребу лікарень у медичному кисні, керівництво підприємства внесло зміни у виробничу програму роботи цеху розділення повітря. Зокрема було до мінімального зменшено виробництво зрідженого азоту, існуючий запас якого дозволяє це зробити, що своєю чергою сприяло збільшенню випуску рідкого медичного кисню. Через цю причину підприємство тимчасово призупинило виробництво аргону.
Також працівники ремонтного управління «КАРПАТНАФТОХІМу» беруть безпосередню участь у монтажі двох нових кисневих установок місткістю дві і три тисячі літрів, що були нещодавно придбані за державні кошти для потреб Калуської ЦРЛ і Калуської міської лікарні, а роботи з їх під’єднання до мереж і введення в експлуатацію виконують спеціалісти цеху розділення повітря.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!