На прийом до очільника Франківщини прийшов голова обласного осередку Спілки майстрів народного мистецтва п. Василь. Митець звернувся з проханням сприяти популяризації раритетного  видання українського культурного і громадського діяча в Естонії, керівника Центру української культури в Таллінні Анатолія Лютюка «Гуцульщина» серії «Ковчег унікальних культур», пишуть Версії з посиланням на відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Робота над проектом тривала 5 років. Сторінки книги вироблені з саморобного «черпаного» паперу в спеціально облаштованій майстерні, а обкладинка із дерева та шкіри. До книги увійшли 47 віршів прикарпатської майстрині, педагога та поетеси Марії Корпанюк, така ж кількість коментарів до них та 30 коломийок. Вірші подані українською та англійською мовами. До кожного із віршів підбирався окремий папір. Ілюстрації – Анатолія Лютюка та дітей із гуцульських шкіл. А кожний розділ книги завершується гербарієм, зібраним біля підніжжя Говерли.

Зазначимо, що серія «Ковчег унікальних культур» налічує 30 екземплярів, які передано найбільшим бібліотекам світу.

Спілкуючись із п. Василем, Олег Гончарук запропонував презентувати книгу під час проведення щорічного Міжнародного фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір», на який вже традиційно прибувають гості та представники української діаспори із багатьох європейських країн.