Захід розпочався із знайомства із Косівським музеєм народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Завідувач сектору обліку Косівського музею Юрій Джуранюк презентував проєкт інтерактивного музею, присвячений Косівській мальованій кераміці. Юрій Йосипович коротенько ознайомив всіх учасників заходу із народними ремеслами, які представлені у залах музею. Цікаво розповідав про кожен вид ремесла, про його походження та практичне застосування в побуті, пишуть Версії з посиланням на Косівську районну державну адміністрацію.

Делегація мала можливість побувати на ювілейній виставці Ірини Цвілик-Серьогіної – однієї з найвідоміших в Україні сучасних майстринь народного мистецтва. Пані Ірина працює у давній техніці косівської мальованої кераміки.

Секрети керамічного виробництва мисткиня перейняла від мами та бабусі, імена яких сьогодні вписані у підручники з історії мистецтва України.

Ірина Серьогіна – онука знаменитої Павлини Цвілик – корифея косівської кераміки ХХ ст. Стефанія Заячук, матір майстрині, також була відомою керамісткою.

Володимир Федорак подякував Ірині Цвілик-Серьогіній за презентацію виставки і по регламенту надав слово пані Марії Гринюк.

Марія Миколаївна презентувала аудиторії проєкт «Будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» в с. Старий Косів Косівського району Івано-Франківської області».

В проєкті акцентувала на збереження і розвиток нематеріальної культурної спадщини і зокрема Косівської мальованої кераміки, що внесена до Національного переліку НКС України та до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО.

Проєкт направлений на розвиток туристичної галузі, збереження культурної спадщини та економічного зростання регіону. Реалізація даного проєкту сприятиме розвитку туристичної інфраструктури, залученню додаткових коштів в економіку регіону через інвестиції:
– збереження автентичних народних ремесл, зокрема косівської мальованої кераміки;
– розширення туристично-рекреаційної зони Косівщини;
– розвиток підприємництва;
– збільшення економічно-інвестиційної привабливості регіону.

Тому саме такі креативні проєкти необхідно реалізовувати на місцях локації народних традицій з метою збереження етнічних осередків культури та привернення уваги до них на світовому рівні.
Метою проєкту є: будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» як символу автентичної культури Гуцульщини та сучасного креативно-культурного осередку.
«Проєкт передбачає розв’язання основних проблем у соціальному та економічному житті краю, а саме синергії народної культури і мистецтва з креативними індустріями, яка стане очевидною запорукою економічної привабливості регіону» – зазначила Марія Гринюк.

Проєкт інноваційний, адже пропонується побудова унікальної і креативної споруди, яка не має аналогів, водночас у символічній формі «Дзбан» збережена традиція. Також у самій архітектурній формі дзбану продумано кілька цікавих локацій – міні кінотеатр, внутрішній відкритий балкон з виставковими нішами, гончарні майстерні та конференц зали. Це сучасний заклад культури, що відповідає вимогам сьогодення і запитам молоді, туристів, творчої інтелігенції і широких верств населення загалом.

На презентації даного проєкту були присутні: заступник Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України, головний редактор журналу «Народне мистецтво» Євген Шевченко, голова ВГО «Територія жінок» Лілія Шевченко, начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимир Федорак, голова Косівської районної державної адміністрації Петро Іванишин, Косівський міський голова Юрій Плосконос. Серед запрошених були народні майстри – керамісти: Марія Гринюк – кандидат мистецтвознавства, художниця та майстриня кераміки, заслужений діяч мистецтва України, голова Благодійної організації «Благодійний фонд «Автентика Гуцульщини», Ірина Цвілик-Серьогіна – член спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України, Христина Урбанська – член спілки художників України, викладач кафедри кераміки фахового коледжу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, Орест Чорний – викладач кафедри кераміки фахового коледжу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!