рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

На Косівщині 22-річний шахрай оформлював на людей кредити, обіцяючи легкий заробіток в інтернеті

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Досудовим розслідуванням установлено, що 22-річний чоловік обіцяв легкий заробіток в Інтернеті, таким чином виманював у потерпілих мобільні телефони. За допомогою отриманого доступу до даних, чоловік оформлював кредити. 

За процесуального керівництва Косівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт щодо жителя Косівщини за фактом незаконного використання конфіденційної інформації, заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою та з використанням електронно-обчислювальної технік й легалізації одержаного майна (ч. ч. 1, 2 ст. 182, ч. 4 ст. 190, ч. ч. 1, 2 ст. 209 КК України).

Досудовим розслідуванням установлено, що 22-річний чоловік обіцяв легкий заробіток в Інтернеті, таким чином виманював у потерпілих мобільні телефони.

Шахрайським способом обвинувачений отримував доступ до мобільних телефонів потерпілих та під приводом необхідності проведення фінансових операцій через сервіс обміну криптовалют Binance спонукав їх уводити логін та пароль в їхні онлайн-банкінги АТ КБ «ПриватБанк».

Таким чином, зловмисник отримував конфіденційні дані потерпілих, які згодом використовував для оформлення кредитів у різних фінансових установах.

Отримані кредитні кошти згодом перераховував на свою банківську картку.

Досудове розслідування здійснювали слідчі слідчого відділення Косівського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

ДО ТЕМИ:

Шахрай видурив у 87-річної пенсіонерки з Івано-Франківська 100 євро, 2000 доларів та 17000 гривень

НА гачок шахрайської пастки потрапила 87-річна пенсіонерка з Івано-Франківська. Телефонні шахраї зіграли на емоціях жінки та видурили у неї заощадження.

Як стало відомо, до потерпілої зателефонував невідомий чоловік, який повідомив, що її донька потрапила у ДТП, а для лікування необхідно чималу суму коштів. Жінка не перевіривши отриману інформацію, погодилась сплатити лікування. Вже через годину біля квартири пенсіонерки чекав незнайомець. Потерпіла дістала всі свої заощадження та передала аферисту кошти у сумі 100 євро, 2000 доларів США та 17000 гривень.

Надалі дочка повернулась додому та повідомила, що з нею все у порядку, і в жодне ДТП вона не потрапляла. І так пенсіонерка зрозуміла, що потрапила на гачок аферистів.

Наразі поліцейські проводять необхідні слідчо-розшукові дії та за фактом шахрайства розслідують кримінальне провадження ст.190 Кримінального кодексу України.

Шахрай видурив у жителя Коломийщини 220 тисяч гривень, представившись банківським працівником

Черговий випадок телефонного шахрайства зафіксували правоохоронці на Коломийщині Івано-Франківської області, де зловмисник, вдаючи працівника банку, виманив у місцевого мешканця 220 тисяч гривень. 

Правоохоронні органи Івано-Франківської області розпочали розслідування масштабного шахрайства, внаслідок якого 46-річний житель Коломийського району втратив 220 тисяч гривень після спілкування з невідомим, який зателефонував йому та назвався співробітником банківської установи.

За інформацією слідства, зловмисник під час телефонної розмови повідомив потерпілому про нібито майбутнє блокування його банківської картки, після чого запропонував виконати певні дії для запобігання цьому, внаслідок чого чоловік надав конфіденційні дані свого банківського рахунку, а невдовзі виявив, що з його рахунку було здійснено несанкціоновані транзакції на невідомі реквізити.

“Співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон”, – наголошують правоохоронці, які наразі здійснюють досудове розслідування за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України.

Кіберполіція викрила нову схему “романтичного шахрайства”: як прикарпатцям не стати жертвою аферистів

На Івано-Франківщині кіберполіція попереджає про поширення “романтичного шахрайства” – схеми, за якою зловмисники, маніпулюючи почуттями та довірою громадян через соціальні мережі, виманюють значні суми коштів.

Відділ протидії кіберзлочинам Івано-Франківської області інформує про активізацію шахраїв, які використовують соціальні мережі для побудови фіктивних романтичних стосунків з метою фінансового збагачення за рахунок довірливих користувачів інтернету.

Схема шахрайства розгортається поступово: зловмисники встановлюють контакт з потенційними жертвами через соціальні платформи, розвивають тривале спілкування та створюють ілюзію глибоких емоційних зв’язків, підкріплюючи свій образ фотографіями розкішного життєвого стилю, включаючи демонстрацію елітних автомобілів та нерухомості.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківській обласній лікарні врятували пацієнтку з рідкісним автоімунним захворюванням

Нефрологи Івано-Франківської обласної лікарні успішно діагностували та розпочали лікування 65-річної жительки Рогатинщини, яка страждає на мікроскопічний поліангіїт – рідкісне захворювання, що вражає одночасно легені та нирки.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На війні загинув 23-річний військовий з Надвірнянщини Василь Нагорняк

19 лютого 2025 року обірвалося життя молодого військовослужбовця з Надвірнянської територіальної громади Василя Нагорняка, який від початку повномасштабного вторгнення захищав Україну.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Студенти з Калуша створили інтерактивну карту Європи з QR-кодами для вивчення географії (відео)

Троє студентів калуського училища розробили унікальний навчальний посібник – магнітну карту-пазл з фанери, оснащену QR-кодами, які містять інформацію про кожну європейську країну.

ПЕРЕГЛЯНУТИ