Проте станом на 14.00 цього ж дня ситуація змінилася, пишуть Версії з посиланням на  “Вікна”.

Як повідомив на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій начальник Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Богдан Пеленичка, підозр на COVID-19 вже є 603, діагноз коронавірусної інфекції підтверджено у 151 людини, одужали 74 особи.

Більшість підозр на COVID-19 — 493 — у мешканців міста Калуша. З них у 86-ти підтверджений діагноз коронавірусної інфекції, а 36 калушан вже одужали. Серед тих, хто захворів, — 92 жінки і 59 чоловіків. Кількість померлих від коронавірусу не змінилася і становить сім осіб, з них три жінки і чотири чоловіки.

Також, як повідомив Богдан Пеленичка, з 911-ти прибулих, на яких поширювалася вимога щодо самоізоляції, у 907-ми термін самоізоляції вже минув.

За його словами, є проблеми на ТОВ «КАПАТНАФТОХІМ»: тут виявили три осередки інфікування, а коронавірусну інфекцію підтвердили у 15-ти осіб. Ведеться робота для недопущення поширення інфекції.

Також, проводиться підготовка до охоплення тестуванням на COVID-19 медичних працівників. Їм робитимуть експрес-тести. А можливості ПЛР-тестування наразі є обмеженими:на Прикарпатті необхідне обладнання мають три лабораторії в обласному центрі. Наразі матеріал для аналізу готують вручну і на підготовку 24-ох тестів необхідно шість годин. Автоматизована підготовка матеріалу, а над цим питанням працюють, може суттєво збільшити кількість проведених досліджень.

Як ішлося на засіданні комісії, у Калуській ЦРЛ лікуються 27 пацієнтів з пневмоніями. З них двоє — у відділенні інтенсивної терапії (реанімації). Станом на 15 травня у лікарні немає пацієнтів на штучній вентиляції легень.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!