1 грудня розпочалось друге пленарне засідання першої сесії Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання, пишуть Версії.

В порядку денному розгляд питання “Про утворення постійних комісій обласної ради”. Якщо в облраді минулого скликання було створено 12 комісій, то тепер їх буде на одну менше.

“Ми пропонуємо створити 11 комісій обласної ради. Все пізнається в порівнянні. Тому якщо порівнювати з тими комісіями, що були – ми декілька комісій об’єднали, а одну комісію роз’єднали”, – відмітив голова обласної ради Олександр Сич.

В одну об’єднали одразу три депутатські комісії.

“В попередньому скликанні в нас була окрема комісія з депутатської діяльності, етики та регламенту і була окрема комісія з питань місцевого самоврядування, децентралізації. Обидві комісії були невеличкі, дуже складно було зібрати кворум і тому насправді вони провели надзвичайно мало засідань. Також у нас була комісія з питань європейської інтеграції, міжнародної співпраці, проєктної діяльності та туризму. В нас були добрі наміри і комісія працювала в міру своїх сил. Але ми стикнулись з тим фактом, що не в компетенції обласної ради здійснювати європейську інтеграцію. Ми здійснюємо співробітництво по лінії місцевого самоврядування. Тому цілком доцільно повноваження цієї комісії віднести до депутатської діяльності. Таким чином у нас на базі цих трьох комісій створена одна – комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжнародної і міжрегіональної співпраці”, – пояснив голова Івано-Франківської обласної ради.

Натомість з однієї комісії утворили дві.

“З іншого боку ми роз’єднали одну комісію. У нас була комісія з питань гуманітарної політики та свободи слова. У теперішньому складі ради у нас значно більше депутатів, які маю відношення до освіти, культури, інформаційної діяльності. Тому була логіка комісію роз’єднати – за назвою міністерств: комісія освіти, науки, молодіжної політики та спорту і комісія культури, духовності та інформаційної політики”, – додав Олександр Сич.

Таким чином в обласній раді VIII скликання працюватимуть такі постійні комісії:

 • комісія з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей:
 • комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій;
 • комісія з питань комунального майна та житлово-комунального господарства;
 • комісія з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму;
 • комісія з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства;
 • комісія з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій;
 • комісія з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики;
 • комісія з питань культури, духовності та інформаційної політики;
 • комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики;
 • комісія з питань захисту прав людини, законності та правопорядку;
 • комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!