Жителі села Раковець Богородчанського району з жахом чекають весни та розливу річки.

potik_vody

Розрита по обидва боки дорога, унизу — пологі схили. Наразі зі снігом, а за кілька днів, при потеплінні, вони можуть зсунутися, дороги не стане. А ще бетонні конструкції, які мають укласти, покинута будівельна техніка. Тут мали би відремонтувати міст, але через брак грошей роботи припинилися.

— Через незавершену перебудову ще австрійського моста зараз село ризикує… плавати, — каже  сільський голова Іван Вінтоняк. — Ремонтники зруйнували конструкцію, внаслідок чого зруйнувалася дорога. Почалося підмивання моста і дороги, а згодом і її руйнування.

Нині у селі біля мосту з двох бригад, які будували міст, є лише двоє працівників. Вони кажуть, що роботи ще триватимуть півроку, проте лише, коли будуть належно постачати матеріали. Ну і, звісно, заплатять. Отже, при потеплінні дорогу може розмити, а захисту — ніякого.

Роботи розпочалися у серпні минулого року. Нині все припинено, бо немає коштів. Селяни опинилися перед загрозою нової повені.  Люди просять зробити хоча би захисні споруди, аби не було підтоплення. Адже ходити стежкою вони ще зможуть, а от їхати не буде по чому. Та й вода може не лише розмити дорогу, а підійти навіть до парканів та селянських помешкань. І  хтозна, де вона зупиниться. Люди з гіркотою кажуть, що  у них немає гвинтокрила, як у Президента, аби долати бездоріжжя. Якщо роботи не продовжать, то жителі Раковця обіцяють перекрити дорогу. Про це вони вже попереджують. В івано-франківському облавтодорі кажуть, що ситуацію з раковецьким мостом вивчатимуть та старатимуться по можливості не допустити руйнування дороги.