Начальник управління ветеринарної медицини в Тлумацькому районі Василь Козак повідомив, що основним джерелом виникнення сказу є червона лисиця, популяція якої в нашому районі перевищує допустиму норму.

За 10 місяців цього року в області зареєстровано 17 випадків сказу серед тварин, з них два випадки – в Тлумацькому районі (с. Надорожна, с. Долина) – через лисиць.

Управління ветеринарної медицини в районі спільно з ГО «Тлумацька організація УТМР» та ветлікарнею проводять ряд заходів щодо профілактики сказу, а саме: вакцинацію свійських тварин, відстріл червоної лисиці та бродячих собак (за межами населених пунктів), також здійснюється аналіз та дослідження голів відстрілених особин на наявність захворювання сказом.

У селах Долина та Суходіл спеціалістами ветеринарної служби проводиться щеплення антирабічною вакциною великої рогатої худоби, собак та котів з метою профілактики випадків зараження сказом, інформує Тлумацька РДА.

З приводу даного питання прийнято рішення:

1. Оголосити неблагополучним населеним пункт зі сказу і встановити карантинні обмеження с. Долина та оголосити карантинну зону в радіусі 3 км та здійснювати відстріл червоної лисиці і бродячих собак за межами населеного пункту.

2. Оголосити небезпечною зоною зі сказу села Одаїв, Суходіл та Делева.

3. Затвердити заходи з ліквідації вогнища сказу і недопущення цього захворювання.