На Прикарпатті стався черговий, вже дев’ятий випадок сказу. Потерпілі жителі села Підпечар Тисменицького району тато і син. Почувши гавкіт собаки, вони вибігли на двір і побачили, що на пcа кидається куниця. Це вже була ознака того, що тварина є хворою, наголосила начальник відділу протиепізоотичної роботи головного управління ветеринарної медицини в Івано-Франківській області Марія Княгиницька. На жаль, чоловіки, мабуть, цього не знали, бо замість того, аби одразу забити куницю спробували її спіймати. Під час цього тварина їх покусала, а спіймати її так і не вдалося.

kunytsja

Тоді вже батько звернувся до знайомого мисливця, котрий вистежив і вбив звіра. Вже при першому аналізі методом люмінесцентної мікроскопії був встановлено, що куниця хвора на сказ. Отож люди зараз проходять процес лікування, і подвір’я, по якому могла бігати куниця, обробили спеціальним розчином. На жаль, було рекомендовано про всякий випадок умертвити і пса, котрий контактував зі звіром.

Це вже дев’ятий випадок сказу на Прикарпатті з початку року. За словами Марії Княгиницької, порівняно з минулим роком кількість скажених тварин збільшилася. Однією з причин є те, каже Марія Васильївна, що не вистачає фінансування на профілактику. Раніше по лісу розкидували приманки, в яких містилася спеціальна вакцина. Торік відповідні заходи були проведені в п’яти областях України. На Івано-Франківщину, на жаль, коштів не вистачило. Отож людям слід самим бути обережними. І ще раз хочемо наголосити, якщо у себе на подвір’ї чи в населеному пункті побачили дику тварину, намагайтеся не вступати з нею у контакт і по можливості вбити. Відсутність притаманного усім диким тваринам страху перед людьми одна з перших ознак сказу.