Однак релігійна громада виступила проти. Тож комісії нічого не залишалося, як скласти акт про відмову. Про це пишуть Версії з посиланням на  Бліц-Інфо.

Голова комісії щодо приймання-передачі церкви Святого Петра і Павла (Домініканського костелу), заступник голови РДА Василь Поштарюк повідомив, що оскільки люди виступили проти, далі добиватимуться справедливості у суді.

Нагадаємо, рішення про звільнення приміщення прийняли ще на квітневій сесії. Тоді за це одноголосно проголосували всі 31 депутат.

Як відомо, ще два роки назад мешканці селища об’єдналися в ініціативну групу, щоб забрати у місцевого Московського патріархату приміщення колишнього Домініканського костелу, котрий є загальнонаціональною пам’яткою архітектури.

Активістів обурило, що в самому центрі селища розташована церква, де славословлять, зокрема, керівника РПЦ Кирила. Про заборону церкви Московського патріархату, як такої не йшлося.

Інша річ – приміщення, яке вони зайняли ще у 1991 році.

Під час однієї з таких зустрічей стало відомо, що Домініканський собор був переданий МП не на правах оренди, а в безтермінове користування та без оплати.

На початку 1990-тих років Благовіщенську церкву у Коломиї передали віруючим Російської Православної Церкви (згодом Український Екзархат РПЦ був перейменований на Українську Православну Церкву в єдності з Московським патріархатом).

Храм мав перебувати в їхньому підпорядкуванні, доки не буде збудовано новий. У 1997 році УПЦ МП звела свою церкву на бульварі Лесі Українки (колишня вул. Кірова). Але храм Благовіщення досі залишається у їхньому підпорядкуванні…

У Коломиї активісти порушили питання про вихід Благовіщенської церкви з-під Московського патріархату, наголосивши, що на Сході триває російсько-українська війна. Також вони вимагають збереження історичної цінності храму, адже досі церковна громада належно не доглядала за будівлею.