Подробиці нечуваної медичної афери на Прикарпатті: ліки фальсифікували як мінімум півроку
У вересні 2016 року на колишній фермі села Гончарів Тлумацького району було виявлено та вилучено велику партію фальсифікованих медичних препаратів та обладнання, вартість яких оцінювали мільйонами гривень.

Тоді правоохоронці вилучили партію нерозфасованих лікарських засобів різних фармацевтичних торгових виробників. Серед підроблених ліків були найбільш поширені препарати – «Циприкол» «Амізон», «Ротокол», «Кратал», «Cipro Floxacin» «Наотролін», «Бімитол», «Gripex Noc», «Темпалгін» та багато інших.

У лютому 2017 року Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками було видано розпорядження про заборону реалізації знеболювального засобу «Темпалгін» серії 4420911, виробництва/з маркуванням виробника АТ «Софарма», Болгарія на підставі виявлення лікарських засобів на безлімітних складах в Івано-Франківській області.

Однак в регіоні, де функціонував підпільний цех з виробництва фальсифікованих ліків перевірка аптек на предмет продажу підроблених медпрепаратів не здійснювалась. Про це повідомив заступник начальника ГУ НП в Івано-Франківській області полковник поліції Ігор Баб’юк.

«Ми проговорювали можливість таких перевірок, але дійшли висновку, що їх провести нереально. Що було б, якби раптово поліція та інспекція по ліках закрили всі аптеки хоча б в Івано-Франківську. Добре, перевіряли б частинами. Але, по-перше, це тривалий процес, аптеки здебільшого пов’язані між собою і, думаю, встигли б перекинути ліву продукцію в інші пункти. Крім того, нам би одразу почали закидати, чому, мовляв, закрили ту фірму, а не іншу. Отже, сказали би, що ми лобіюємо чиїсь інтереси», – зауважив в інтерв’ю газеті «Галичина» Ігор Баб’юк.

Також полковник поліції повідомив, що поліції вже відомі імена власників та працівників «фірми».

«Робота ще триває. Там дуже багато трудомістких, великих і довготривалих експертиз щодо якості цих препаратів. Але ми вже встановили власників і працівників тієї фірми, звідки вони надходили. Зараз збираємо відповідні докази, щоб мати конкретні підстави оголосити їм підозру», – відмітив Ігор Баб’юк.