Крім того, це – ще й достатньо прибутковий бізнес для інвесторів, які займаються переробкою відходів. Яка ситуація в Україні та, зокрема, в нашій області? Адже, ми також декларуємо європейські принципи та норми життя.
Хоча з першого січня 2018 року в Україні вступив в силу Закон “Про розділне сортування твердих побутових відходів” відчутних змін громадяни не побачили. Причина проста – закон має декларативний характер, тому, що нема реальної матеріально-технічної бази для його виконання. Починаючи від відсутності контейнерів для роздільного сортування сміття до сортувальних ліній та сміттєпереробних заводів, пишуть Версії з посиланням на ОТБ “Галичина”.
“Робота зі сміттям – це є бізнес, а бізнес повинен бути прибутковим. Тобто, в нас повинна бути напрацьована нормативна база, яка би сприяла залученню інвестицій в ці процеси. Тому, що на одних державних коштах, без сумніву, ми цього не зробимо. Тут повинен бути інвестор, який буде заробляти, але паралельно буде реалізовувати стратегію поводження з твердими побутовими відходами”, – розповіла Марія Савка, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА.
З обласного бюджету виділили 6 мільйонів гривень для сортувальної лінії в Рибному і поступово облаштовують міста і села контейнерними майданчиками.