Прийняття Закону України «Про екстрену медичну допомогу» набуло неабиякого розголосу та народного обговорення.

http://image.tsn.ua/media/images2/original/Jan2013/383727414.jpg

«Наразі невідкладна швидка допомога залишиться на такому рівні, що й була і працюватиме без змін – пояснює директор департаменту облдержадміністрації Роман Мельник. – Що стосується Закону України «Про екстрену медичну допомогу», то його мета максимально наблизити та покращити надання швидкої медичної допомоги населенню. Створення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф не погіршить роботу станцій швидкої, а розвантажить їх від власне екстрених викликів.

Ми хочемо щоб автомобіль швидкої медичної допомоги, – каже Роман Михайлович, – дійсно доїжджав на виклик за встановлений законодавством час, щоб був оснащений GPS-навігаторами та необхідною апаратурою. Ну, й звісно, щоб була оновлена автомобільна база і хороша команда лікарів. Власне, з цих аспектів й можна виділити основні проблеми служби невідкладної медичної допомоги – це зношення транспорту, відсутність чіткої системи надання швидкої допомоги, відсутність госпітальної бази. Що стосується медикаментозного забезпечення швидкої медичної допомоги, то на 2013 воно виконане на сто відсотків. В цьому ж році планується й оновлення автопарку, адже МОЗ України в 2013 році планує закупити 1200 автомобілів».

Закон уже прийнято – на якому ж етапі зараз створення обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф?

На це запитання відповідає головний лікар Центру Володимир Похмурський.

«На разі ми займаємося документацією – каже він, – формуємо установчу базу, розробляємо статут, реєструємо Центр у відповідних установах згідно чинного законодавства».

У структуру Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф увійдуть станції і підрозділи швидкої медичної допомоги, які є зараз і ще будуть створені нові. Крім того, в структурі буде й навчально-тренувальний центр для лікарів та оперативно-диспетчерська служба.

«Не варто боятися цих змін – запевняє головний лікар комунального закладу «Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Похмурський, – адже ми всі зараз працюємо над тим щоб в альтернативі запропонувати людям надання якісної швидкої медичної допомоги.