У прикарпатському селі Раковець перший дзвоник для понад двохсот учнів так і не пролунав. До школи дітей не пустили батьки. Так дорослі протестують проти жахливих умов, у яких здобувають знання їхні діти. Докладніше – у матеріалі Ольги Вихованської.

Єдиного закладу, де б навчалися раковецькі школярі, у селі немає. Знання діти здобувають у пристосованих приміщеннях. Учні молодших класів – у сільській раді та дитячому садочку. А от старшокласники – у колишніх приміщеннях резиденції священика та навіть конюшні. Як інформує Інтер, будинкам – понад сто років. Тут досі пічне опалення, тріщини на стінах і нестерпний сморід від грибка.

Анна Косович, бабуся школяра:

– Діточки мучаться, хворіють, у рукавицях пишуть, на подушках сидять. Стеля падає – і ніхто-ніхто, нічо.

На нову школу у селі чекають майже тридцять років. Вперше терпець батькам увірвався 2011-го.Тоді ж поставили чиновникам ультиматум – розпочати будівництво нового навчального закладу. Інакше діти сидітимуть вдома.

Світлана Волочій, мама старшокласника:

– Самі нас вчать не брехати. А пообіцяли перед цілою школою, перед маленькими діточками, що 2013 рік ми вже зустрінем у новій школі. Де ці обіцянки?

Обіцянки так і залишились обіцянками. Про нову школу нагадує лише розритий котлован та недобудований фундамент.

Іван Рашкевич, директор школи:

– Попередньо говорили, що в 2013-му мали здати певні корпуса, інші мали доробляти. Але коштів нема – і не зроблено цього.

Замість урочистої лінійки-2013 – мітинг невдоволених батьків під будинком культури. Врегулювати конфлікт приїхав керівник району. Обіцяє вкотре звернутися до обласних чиновників та навіть Кабміну з проханням виділити кошти. А це 22 мільйони гривень.

– Чи такий шлях влаштовує вас?

– Ви говоріть конкретно, розумієте? Коли буде почата школа? Коли почнете будівництво школи?

На вирішення питання селяни дали чиновникам місяць. Інакше погрожують не лише зірвати навчальний рік, а й перекрити залізничні колії.