15 грудня 2016 року в Івано-Франківську відбулася прес-конференція «Підсумки 2016 року. Реалії та проблематика щодо реалізації проектів з енергозбереження. Перспективи їх впровадження», організатором якої виступило ТОВ «Інвест Фінанс Компані», – пишуть Версії.
«Вся Івано-Франківська область дає згоду на подібні установи, проте, є проблема у технічному забезпеченні», – каже Олександра Тарновська.
Ціна питання – 5,2 мільйони євро. Кошти нададуть інвестори. Земельну ділянку під завод пропонується виділити на території колишніх полів фільтрації цукрового заводу, що на Городенківщині – на віддалі 1 – 1,5 км від найближчого житла та водойм. Зараз ця площа перетворилася на суцільний дрімучий пустир, стверджує міський голова Городенки.
«Там земля є непридатною для чогось іншого. Це біля траси до Івано-Франківська. Весь процес відбуватиметься у критому приміщенні. Без різних труб на зовні, без крематоріїв і подібного. Там не потрібно буде жодного сортування, тільки чисто механічним способом відкинути камінь, відкинути скло, вилучити залізо, тобто ті матеріали, які не придатні до цього процесу переробки. Результат – вихід 500 літрів соляри в годину плюс бітум. На таку переробку потрібно 35 тон побутових відходів. Забезпечуватиметься цілодобове виробництво. Жодних відходів каналізаційних, жодних відборів води, жодних негативних впливів на навколишнє середовище не передбачається», – повідомив міський голова Городенки Степан Яворський.
Міська рада Городенки вже здійснила всі необхідні дії необхідні для дозволу будівництва, залишилося ще провести громадські слухання. Крім того, Степан Яворський підтверджує, що будучи на бізнес-форумі з енергозбереження, що проходив в місті Київ, а також на асоціації міст України, помітно, що цей проект набуває неабиякої популярності, що і підтверджується зацікавленістю ним інвесторів, зокрема, компанії “Інвест Компані”.
«Ідея будівництва заводу з переробки побутових відходів саме до такого стану, що нічого після цього не залишається – це є солідний прорив», – підкреслив міський голова Городенки Степан Яворський.
Олександра Тарнавська пояснює, що спорудження такого заводу вкрай необхідне для нашого краю, адже дозволить не тільки звільнити Прикарпаття від надлишку сміття, а й отримувати користь від його переробки.
«Спочатку потрібно провести оренду землі, а також зробити документацію по землевідведенню. Щодо виробництва – то воно буде безвідходним. Тобто, залишків не буде, а відходи, які залишаються у вигляді чорної золи буде забирати Дніпропетровська фірма «Екологія України» на виготовлення батарейок», – пояснила керівник ТОВ «Інвест Фінанс Компані» Олександра Тарновська.
Крім того, спорудження цього заводу дозволить зменшити тариф на вивезення сміття для населення.