Ймовірно, що у травні за буханку хліба доведеться викладати “десятку”.

У Калуші чергове подорожчання відчули після вихідних.

Людмила Заулична – продавець одного із трьох хлібних кіосків, розташованих тут. Продає клієнтам хліб різних виробників. Називає ціни. Каже, що сьогодні хліб подорожчав в середньому ще на 10-15 копійок. А деякі види хліба – на гривню. Хліб житній із родзинками тепер коштує 5 гривень з копійками, раніше був чотири гривні “з хвостиком”.

 “Причини подорожчання – ціни на борошно”, – пояснює пані Людмила.

Показує таблицю з цінами. На ній – печатка з контактами ПП Мельник.

За останні місяці хліб у Калуші дорожчав не раз: спочатку на 30 копійок, вдруге – на 20. Тепер відпускна ціна оптимального, наприклад, соціального хліба “Станіславський”, майже 4,75 гривень.

Через девальвацію гривні у травні вартість продовольчої пшениці може зрости ще більше. Це може призвести до зростання ціни на хліб до 10 грн.

У травні минулого року ціна на продовольчу пшеницю становила 2500 грн/т. Враховуючи двократну девальвацію національної валюти, прогнозована ціна на травень 2015 року – 4500-5000 грн/т, відтак ціна борошна сягатиме від 6 до 8 тисяч гривень за тонну. В результаті, максимальна кінцева ціна на хліб – 9-10 гривень, йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

На думку першого заступника міністра, така ціна може призвести до негативних соціальних наслідків.

Крім того, Краснопольський назвав ще низку ризиків, які можуть призвести до зростання ціни, а саме, стан озимих (близько 16% – слабких та зріджених посівів), військові дії, подорожчання матеріально-технічних ресурсів. Потенційним фактором ризику є також можлива ревізія податкових пільг.

Нагадаємо, за минулий рік вартість пшеничного борошна зросла майже на третину. Ріст цін на ринку борошна частково позначився на ціновій ситуації стосовно ринку хліба. Пшеничний хліб подорожчав на 24%.

Подорожчав хліб не тільки в Івано-Франківській області, а про це на початку тижня повідомляють мас-медіа і Тернопільської та Чернівецької області. Так, за даними експертів, ціни на хліб встановлюються ринком. Хліб – це незамінний продукт на столі кожної родини. Тепер виробникам достатньо лише повідомити обласний Департамент економіки про нову вартість. Цим і користуються виробники хліба, які встановлюють ціни.