dtp

 Калуський міськрайонний суд оштрафував водія, який, керуючи транспортним засобом, вчинив порушення Правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження. Чоловік не лише заплатить штраф та компенсує витрати по справі, але і на два роки позбудеться прав.

 Як повідомляли ”Вікна”, 23 грудня минулого року, вранці, в Калуші на проспекті Лесі Українки зіткнулися три автомобілі: Volkswagen Transporter під керуванням 19-річного калушанина, Cheri Kimo, за кермом якого був 18-річний водій, та автомобіль марки Opel Vectra під керуванням 53-річного жителя с. Завій Калуського району.

Внаслідок ДТП найстарший водій отримав травми у вигляді забою грудної клітки, закритої травми живота, проте від госпіталізації відмовився. А згідно з матеріалами справи, пасажир автомобіля Cheri Kimo отримав тілесні ушкодження середнього ступеня.

Днями Калуський міськрайонний суд поставив у цій справі крапку.

Згідно з матеріалами справи, водій автомобіля Opel Vectra, керуючи вказаним транспортним засобом та рухаючись другорядною дорогою по вултці О. Пчілки в Калуші в напрямку нерегульованого перехрестя вулиць Незалежності – Л. України, проігнорував вимоги Правил дорожнього руху України, не вжив заходів щодо зменшення швидкості та зупинки керованого ним транспортного засобу, а продовжив рух. Виїхавши на перехрестя, він допустив зіткнення його транспортного засобу із передньою частиною автомобіля Cheri Kimo, який наближався до даного перехрестя проїзних частин по головній дорозі проспекту Л. Українки. Згодом вказані автомобілі зіткнулися з автомобілем Volkswagen Transporter, який зупинився перед перехрестям на дорозі бульвар Незалежності.

Водій-порушник знехтував одразу кількома Правилами дорожнього руху України. Відтак, суд кваліфікував його дії за ст. 286 ч. 1 КК України як порушення особою, яка керує транспортним засобом, правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений визнав повністю свою вину і пояснив усе тим, що не побачив автомобіль, що рухався по головній дорозі через несприятливі погодні умови.

Потерпілий на суворому покаранні обвинуваченого не наполягав. Заподіяна шкода йому відшкодована частково на суму 1000 гривень.

У результаті  суд визнав водія винним та призначив покарання — штраф у розмірі чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6 800 гривень з позбавлення права керувати транспортними засобами на два роки. Крім цього, водій заплатить процесуальні витрати по справі, що загалом становлять майже 4 000 гривень.