Світлина від Департамент охорони здоров'я  Івано-Франківської ОДА.

Про симптоми, перебіг та лікування даного захворювання, розповіла завідувачка кафедри неврології та нейрохірургії ІФНМУ, професорка Вікторія Гриб.

Розсіяний склероз уражає людей молодого віку і помилково вважати, що це хвороба літніх людей, яка провокує порушення пам’яті. Переважно захворіти можуть особи від 15 до 45 років. Рідко зустрічаються хворі, яким за 55-ть, крім того, жінки хворіють у два-три рази частіше ніж чоловіки.

Достеменно поки невідомо, чому виникає розсіяний склероз. Провокувати виникнення хвороби можуть інфекційні захворювання та фактори зовнішнього середовища. Найчастіше розсіяний склероз зустрічається в країнах з помірним кліматом та в північних регіонах. Високий рівень захворюваності на розсіяний склероз спостерігається в таких країнах як США, Канада, Прибалтика та Україна. Практично немає цієї хвороби в Китаї, Японії, Африці та Індії.

Симптоми розсіяного склерозу на перших стадіях часто залишаються непомітними. Вікторія Гриб радить при перших ознаках звертатися до лікаря.

«Одними з перших проявів розсіяного склерозу є відчуття затерпання в ногах, руках чи на обличчі. Також можливе різке порушення зору, двоїння в очах, порушення рівноваги. Але наявність цих симптомів ще не означає, що у людини розсіяний склероз. Точний діагноз може поставити лише фахівець», – пояснює професорка.

В нашій області, нараховується близько 1,2 тис. людей з розсіяним склерозом. Лікування хворих залежить від типу перебігу хвороби. Зазвичай, зустрічається такий перебіг, який супроводжується загостреннями та ремісіями. В час загострень лікарі застосовують гормонотерапію стероїдами, в цей час пацієнт має перебувати в стаціонарі. З метою попередження

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!