Працівники Бурштинської ТЕС виходять на протест

В ній візьмуть участь понад тисяча працівників, які виступають за достойну оплату праці та виконання соціальних зобов’язань перед ними та членами їхніх сімей.   

У коментарі голова профкому Бурштинської ТЕС Руслан Карвацький розповів, що умови праці погіршилися з часу входження електростанції до складу ПАТ “ДТЕК Західенерго”. Про це пишуть Версії  з посиланням на Галку.

За його словами, є юридичний висновок про те, що працівникам неправильно визначають оплату за години роботи. З січня 2016 року не оплачують відповідно до норм роботу у святкові дні.  Не виконується домовленість щороку підвищувати зарплату на 25%.

Руслан Карвацький розповів,що через погані умови роботи багато людей поїхали на заробітки за кордон. На ТЕС потрібно затвердити новий штатний розпис.

“Зараз вісім осіб виконують працю за 14 робітників”, – сказав голова профспілкового комітету.

Також він розповів, що 2012-ого року на підприємстві було 9 тисяч працівників і воно не було збитковим, зараз 5 тисяч, знизилися прибутки. За наявності збитків компанія може не підвищувати працівникам зарплату із зростанням рівня інфляції, а вона в останні роки становила 85%.

“Вони не зацікавлені у тому, щоб були збитки, щоб не підвищувати заробітну плату”, – вважає Карвацький.

Тож в обідню перерву 29 вересня працівники ТЕС та місцеві мешканці вийдуть на протест,  під час якого стукатимуть касками по асфальті.  Місце проведення акції – площа біля цеху технічного обслуговування і підготовки устаткування Бурштинської ТЕС до центральної прохідної та площа біля неї.

Мета акції протесту: “Привернути увагу адміністрації, громадськості, ЗМІ про невиконання вимог протоколу профкому та ініціативної групи від 13.09.16 №11 про підвищення зарплати на 100 %, повернення оплати оздоровчих працівникам при наданні відпустки та надбавки за стаж роботи в енергетиці (вислуга років) з 01.09.16, забезпечити повну чисельність персоналу Бурштинської ТЕС згідно штатного розпису станом до 1 грудня 2015 р., а також невиконання Колективного договору адміністрацією та інвестиційних зобов’язань DTEK HOLDINGS LIMITED (ДТЕК ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД) передбачених договором купівлі-продажу №КПП-589 від 10.01.12 та розпорядженням Кабінету Міністрів від 21.09.11 №930-р «Про погодження умов продажу державного пакета акцій публічного акціонерного товариства «Західенерго»” – йдеться у сповіщенні про акцію.

тес