Учасники проекту “Середньовічна корабельня” відтворюють атмосферу українського Середньовіччя не тільки відновлюючи судно – вони вбрані в середньовічні костюми та готують їжу тієї епохи.

Майстерня “Середньовічна корабельня” використовує автентичні інструменти та матеріали. У лісі під Єзуполем, що в Тисменицькому районі, взялися відновити човен, що його археологи знайшли у 2015 році поблизу Рівного.

“Це своєрідна репетиція великої реконструкції, – розповів Назар Морозко. – Ми робимо зараз менший за розмірами човен. Це шестиметровий, а знахідка була довжиною 12 м. Нам важливо завраз виготовити його за тими технологіями, що були колись, опробувати їх”.

Сокири, тесла і струги – це єдині інструменти, що перетворять тополю на човен, розповідає ТРК Карпати.

“Такий підхід культивується в світі. І ми хочемо привернути увагу до цього ремесла”, – додає учасник проекту Володимир Ільків. 

Реконструктори-чоловіки, жінка та троє дітей живуть в таборі, який створили власноруч. Їжу готують в казані на вогні, їдять тільки з керамічного посуду, розповідає учасниця клубу реконструкторів “Чорна Галич” Марія Іванців.

“Намагаємося відтворювати автентичні стрfви на основі традиційних продуктів”, – пояснює вона.

Корабель-довбанку планують спустити на міське озеро у Франківську до кінця квітня.