news-image: Дві прикарпатські пенсіонерки віддали шахраям понад 40 тис.грн.

В обох випадках жінки, всупереч здоровому глузду, віддали невідомцям чималі суми грошей за вирішення неіснуючих проблем.

Зокрема, учора вранці до правоохоронців звернулася 70-річна жителька обласного центру, у якої напередодні увечері шахраї видурили 22 тисячі гривень. Пенсіонерка розповіла, як близько опівночі їй зателефонували на мобільний телефон з прихованого номера та повідомили, що її син скоїв дорожньо-транспортну пригоду. Особа, яка телефонувала, запропонувала допомогти йому уникнути відповідальності, але для цього потрібно було передати гроші.

Для більшої переконливості той, хто телефонував, назвався працівником міліції. Від такої звістки літня жінка, зрозуміло, неабияк розхвилювалася, а оскільки від неї вимагали діяти якнайшвидше, вона, як мовиться, сліпо виконувала те, що їй говорили по телефону. Лише згодом після того, як у під’їзді своєї багатоповерхівки вона віддала незнайомцеві гроші, жінка з’ясувала, що ніякої ДТП не було, а відтак зрозуміла, що її пошили в дурні.

Про ще одне шахрайство «на довірі» працівників поліції повідомила 64-річна франківчанка. Вона, щоправда, переповіла дещо іншу, але також добре відому для правоохоронців, схему дій зловмисників, від яких постраждала. У її випадку шахрай представився родичем жінки, у якого буцімто виникли проблеми на роботі, і попросив перерахувати гроші на названий ним банківський рахунок . Добродушна жінка не змогла відмовити та «допомогла племіннику», перерахувавши на вказаний ним рахунок 19 тисяч гривень. Якими ж були її здивування, а відтак й розпач, коли довідалася, що в племінника ніяких проблем не виникало, а гроші вона з власної волі віддала шахраям.
Працівники поліції зареєстрували звернення потерпілих та розпочали пошук шахраїв.

Щоб не дати ввести себе в оману, варто передусім знайти можливість перевірити інформацію про людей, які буцімто потрапили у біду і для допомоги яким необхідно передати чи перерахувати гроші. Ні в якому разі не варто панікувати. Якщо особа, яка вам зателефонувала, представляється правоохоронцем, запитайте про її місце роботи. У будь-якому разі не поспішайте віддавати гроші чи цінності незнайомцям, натомість якнайшвидше повідомте про таку ситуацію в підрозділи поліції. І ще обов’язково розкажіть про це своїм рідним, особливо літнім людям. Закцентуйте увагу на тому, що зловмисники телефонують, як правило, пізно увечері чи на світанку, коли потенційні жертви шахрайств спросоння не здатні мислити адекватно. Накажіть їм після будь-яких телефонних дзвінків незнайомців зателефонувати родичам і розповісти про це. Так ви зменшите шанси шахраїв реалізувати їх злочинні наміри” ,- радить Василь Віконський, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області