27 квітня Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА видав наказ, згідно з яким скоротив кількість медзакладів, які прийматимуть хворих на COVID-19.

Згідно з документом до 30 квітня всіх пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні та мають позитивний результат ПЛР-діагностики, мають перевести у найближчі заклади, визначені для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19, пишуть Версії.

З 1 травня лікарні, які не зазначені в переліку, не зможуть госпіталізувати пацієнтів хворих чи з підозроюю на коронавірусну хворобу. Тож вони повинні звертатися до сімейних лікарів, які направлятимуть їх до найближчих, визначених наказом, лікувальних закладів.

Відтак, в Івано-Франківські міські заклади, зокрема, в Центральну міську клінічну лікарню та Міську клінічну лікарню №1 госпіталізуватимуть лише мешканців Івано-Франківська.

Також наказом визначені маршрути переведення пацієнтів для подальшої їх госпіталізації:

– до КНП “Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня Івано-Франківської обласної ради”;
– до КНП “Надвірнянська ЦРЛ Надвірнянської районної ради”;
– до КНП “Калуська ЦРЛ Калуської міської та районної ради”;
– до КНП “Галицька лікарня Галицької районної ради”;
– до КНП “Коломийська ЦРЛ Коломийської районної ради”.

“Впорядкування госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою проводиться з метою координації надання медичної допомоги, раціонального забезпечення медзакладів засобами індивідуального захисту та медичним обладнанням, а також моніторингу кадрового забезпечення лікарень”, – йдеться у наказі.

Штаб із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Яремче повідомив, що відповідно до цього наказу з 1 травня Яремчанська міська лікарня не зможе в стаціонарі лікувати пацієнтів із COVID-19.

“Їх лікуватимуть у Надвірній. Якщо ви відчуваєте погіршення стану здоров’я – звертайтеся до сімейного лікаря чи в лікарню (за потреби)”, – повідомили в спільноті.

Користувачі в мережі розкритикували такі дії.

“Дурня повна… Збирали гроші на апарат ШВЛ для Яремчанської лікарні, з того всього ні апарату, ні допомоги від лікарні…а в Надвірній не зможуть надати допомогу всім хворим з району.. Якийсь дурдом…”, – написала Олена Стручук.

“Думаю, що це робиться для того, щоб не платити медикам підвищену зарплату. Про людей ніхто не думає!”, – припустив Anatoliy Pakhar.

Нагадаємо, раніше МОЗ визначило 10 лікарень на Прикарпатті, які госпіталізовували хворих на COVID-19. Серед них були:

– Івано-Франківська обласна інфекційна лікарня;
– ЦМКЛ Івано-Франківська;
– МКЛ №1 Івано-Франківська;
– Обласний фтизіопульмонологічний центр;
– Рожнятівська ЦРЛ;
– Косівська ЦРЛ;
– Городенківська ЦРЛ;
– Коломийська ЦРЛ;
– Надвірнська ЦРЛ;
– Долинська багатопрофільна лікарня.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!