Вертеп складається з фігур заввишки від 40 сантиметрів до 4 метрів, які важать від 3 до 70 кілограм. Зробити вертеп та біблійних персонажів з сіна Жанну Бондаренко надихнули колядки. Про це у Facebook розповіла Анна-Сабіна Ружицька.

“Центром вертепу є ясла з маленьким Ісусом. Біля ясел – фігури Марії, Йосифа, трьох царів, Ангела. А ще є звірі – верблюд, олень, буйвол, баран, вівця, кінь. Над усіма ними височіє Вифлиємська зірка”, – розповідає Бондаренко.

Вертеп з сіна жінка створювала спільно зі своєю заступницею Наталією Пак та хористом церковного хору Миколою Зузанським.  В основі всіх фігур вертепу є каркас з дроту та картону, перемотаного скотчем. На них накладали сіно, солому, яку перемотували нитками, повідомляє “Галка”.

“Найважче було зробити з сіна обличчя, доводилося зминати сіно і “ліпити” лиця”, – говорить Бондаренко.

На увесь вертеп витратили 400 кілограм сіна, 20 кілограм соломи, два 50-метрові мотки ниток, кілька кілограм картону, 12 невеличких ялинкових іграшок-кульок, що слугують замість очей звірям, 20 метрів тонкого алюмінієвого дроту та кілька відрізків мішковини й атласної тканини, з яких зробили одяг для персонажів, пишуть Версії з посиланням на Галку.

За словами Бондарено, якщо фігури вертепу зберігати у прохолодному сухому місці, вони може простояти більше 20 років.

Побачити вертеп з сіна упродовж свят можна в обласному навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття, що на вулиці Незалежності, 12.