Агромарс планує побудувати ще один завод з переробки відходів

Село Загвіздя, біля Івано-Франківська. Птахофабрику тут відкрили ще півстоліття тому. Масштаби виробництва – вражають. Раніше тут налічували три десятки пташників, розповідають селяни. Сьогодні діють – лише вісім, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

Хата Петра Микитовича за кілька десятків метрів від підприємства. До смороду, – каже чоловік, – уже звик. Він і сам пропрацював там понад 20 років. Розповідає: раніше всі відходи справно утилізували в спеціальному гноєсховищі, а тепер скидають просто на поля. Або ж продають селянам – 100 гривень за причіп.

“Велике гноєсховище, туди вони возили. А тепер… – Що це означає? – По полю. – По полях, по городах кидають? – О там була купа, там. Є місце і вони туди звозять”, – показує Петро Воронич, житель Загвіздя.

Незаконні звалища пташиного посліду та решток птахів уже охопили більш ніж 10 гектарів. Таке забруднення загрожує не лише довкіллю, а й здоров’ю людей. Голова місцевої громади переконує – відходи почали вивозити за межі сіл. Проте коли саме – відповісти не може.

“Зараз заключили договір і зараз по селу, видно, їдуть, вивозять цей послід. З фірмою заключили, не знаю з якою, на території, на оброблення полів”, – говорить Володимир Ружанський, голова Загвіздянської ОТГ.

Дізнатися на підприємстві – куди раніше вивозили відходи та чи справді скидали їх на поле нам не вдалося. Керівництво відмовилося спілкуватися з нашою знімальною групою. Та й на саме підприємство нас не пустили.

“Вони тепер складають все в морозильні камери – там є такі, великі, – бо мій син там робить. Він курочок возить трактором”, – розповідає Надія, жителька Загвіздя.

За фактом незаконного забруднення відкрито кримінальне провадження. Деталей у поліції поки що не розголошують. За законом, керівникам підприємства може загрожувати до шести років за ґратами.