Більшість випадків сталися у зелених садибах у Яремчі та на Верховинщині, повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський, пишуть Версії з посиланням на 0342.ua.

«Ми побачили порушення технології приготування страв, дотримання температурних режимів, особистої гігієни, відсутність товарного сусідства, відсутність медичних оглядів у працівників. Але найбільше нас вражає відсутність реєстрації як операторів ринку харчових продуктів», – зазначає Гурський.

Щоб зареєструватися оператором ринку харчових продуктів, пояснює посадовець, власникам садиб достатньо написати заяву.

За словами Гурського, з 600 садиб лише 100 належно зареєстровані, можуть приймати дітей та організовувати харчування.

Власники всіх відпочинкових комплексів, де були зареєстровані отруєння, усунули порушення, заплатили від 25 тисяч гривень штрафу та внесли відомості до реєстрів.

«Ми їм даємо припис, виписуємо всі порушення, проводимо санітарно-епідемічне обстеження, потім зразу позапланову перевірку. Як правило, всі вони реєструються в той же день, проводять медогляди, і навіть були спроби оформити медичні крижки заднім числом. Ми їх притягуємо до відповідальності, потім передаємо матеріали у правоохоронні органи, і тоді він (суб’єкт господарювання) вже їм доказує, що виправив ситуацію і може працювати у правовому полі», – пояснив Гурський.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!