foto

За інформацією Спортивно-Просвітницького Центру Каменяр та депутата Тлумацької райради Дмитра Романишина в окремих населених пунктах Тлумацького району водойма просто зникає. Через це також пересихає вода у колодязях селян.

“Зникнення річки Тлумачик – ключова проблема сільських мешканців.
Пересихання р. Тлумачик у районі сіл Олешева, Антонівки, Нижнева спостерігається впродовж декількох років, проте вода зникала короткостроково. Знижується рівень води у колодязях є випадки, що вона зникає повністю у домогосподарствах поблизу русла тепер уже колишньої річки Тлумачик. У 2015 році річка у зазначених населених пунктах зникає остаточно. Газета «Злагода» описувала дану проблему із коментарями місцевих чиновників які, однак, не є фахівцями і можуть тільки здогадуватись про причини зникнення води.
Однією із причин пересихання річки називається маловоддя пов’язане з малою кількістю опадів у 2015 році. Такий висновок робить Управління водних ресурсів в Івано-Франківській області із посиланням на метеорологічну службу України. Відповідного обладнання та спеціалістів для дослідження гідрологічного та геологічного режиму річки управління немає. Тому виникає необхідність звернення районною радою та райдержадміністрацією до Інституту водних проблем і меліорацій НААН України у м. Києві для фахового дослідження гідрологічного режиму на річці Товмачик, виїзду спеціалістів із відповідним обладнанням та вироблення відповідних висновків та рекомендацій для відновлення річки. Тоді можливе виділення відповідних коштів для очищення та поглиблення русла(також можна буде зрозуміти чому близько десяти років тому назад змінили русло річки у районі с. Олешів-Антонівка і як це вплинуло на стан річки). Люди очікують реальної допомоги від влади, а не відписок і очікування дощів. Є надія, що місцеві політики об’єднаються навколо цієї проблеми і буде зроблено все можливе для того що б річка Товмачик ожила, а це велика допомога для місцевих людей”, – повідомляє Спортивно-Просвітницький Центр Каменяр.