5

До Коломиї також завітали голова ОДА Андрій Троценка та його попередник – Михайло Вишиванюк. Другого президента зустрічали хлібом-сіллю та під звуки народних інструментів, повідомляє кореспондент “Коломийських ВІСТЕЙ”.

– Ваш навчальний заклад відомий не лише в Україні, але й за кордоном. Тут навчається багато лауреатів міжнародних конкурсів. Думаю, що сьогодні для вашої школи важлива подія. Тому надіюся, що цей подарунок сприятиме тому, що учні вашої школи отримували ще більше призових місць, – побажав Леонід Кучма. – На цьому інструменті погано грати не можна. Це не я так кажу, так говорять спеціалісти у цій галузі.

3

За словами директора музичної школи Богдана Іванчука, візит Кучми – історичний момент для навчального закладу.

«Цей музичний інструмент ми отримали ще завдяки старанням депутата облради Михайла Вишиванюка та нардепа Руслана Зелика, – наголосив керівник закладу. – Віднині всі концерти будемо грати тільки на цьому фортепіано».

2

Леонід Кучма відмовився говорити про політику та подякував Коломиї за вірний вибір майбутнього президента України.

«Сьогодні про політику говорити не будемо. Бо всі за цей час нею «наситились», – каже президент України. – Ви зробили правильний вибір у неділю. Галичина повністю помінялася. Вона вже не така, як була 20 років тому».

4

Після урочистостей для Леоніда Кучми провели екскурсію навчальним закладом, зокрема показали кімнату-музей композитора Кос-Анатольського.

Леонід Кучма не вперше відвідує Коломию. Перебував у цьому місті у 1994 та 2000 роках.

«Коломия добре пам’ятає 2000 рік, коли завдяки вашим зусиллям місто повністю перебудували, – звернувся до Леоніда Кучми міського голова Ігор Слюзар. – Тоді було збудовано й візитівку Коломиї – Музей писанки. Для міста це додаткові 200 тис. туристів щороку. Дякуємо також Михайлу Вишиванюку, як члену вашої команди, за внесок у розвиток Коломиї».

Нагадаємо, у 2000 році у відбулася масштабна реконструкція й ремонт центру міста до Х Міжнародного Гуцульського фольклорно-етнографічного фестивалю.

 

До слова, президентський фонд Леоніда Кучми “Україна” був презентований 11 листопада 2014 року. Благодійна організація, спрямована на гуманітарну діяльність для підтримки обдарованої молоді в Україні, а також — науково-експертну, аналітичну роботу та міжнародну співпрацю.