На Івано-Франківщині відбулася символічна церемонія підняття найбільшого в регіоні Державного прапора України на території родинного обійстя Степана Бандери, що знаходиться в Калуському районі.
У Калуському районі Івано-Франківської області провели урочисту церемонію підняття Державного прапора України на родинному обійсті Степана Бандери. Подія стала символічним актом вшанування пам’яті видатного українського діяча та підкресленням значущості національних символів у сучасній боротьбі за незалежність України.
“Неспроста найбільший Український Державний Прапор на Прикарпатті розташований саме тут. Бо ж Степан Бандера, як і він, є символами боротьби за українську незалежність і державність”, – підкреслив особливе значення місця проведення церемонії Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.
Під час заходу учасники також вшанували пам’ять Степана Бандери.
“Урочисто підняли Державний Прапор України на родинному обійсті Степана Бандери й вшанували його пам’ять квітами до пам’ятника та глибоким поклоном”, – повідомив Олександр Сич.
Олександр Сич наголосив на актуальності символів у контексті сучасних подій:
“З цим прапором в руках та з іменем Бандери на устах сьогодні захисники Української Нації і Держави дають відсіч московській агресії”, – підкреслив Олександр Сич.
“Мрію про той час, коли наш Державний Прапор гордо майорітиме над стінами зруйнованого кремля й на них висітиме величний і великий портрет Степана Бандери!” – висловив сподівання на майбутню перемогу України Голова обласної ради.
Родинне обійстя Степана Бандери
Прикарпатське село Старий Угринів – місце, де народився Степан Бандера 109 років тому. На території музейного комплексу відвідувачів одразу вражає п’ятиповерхова біла будівля, яка, на перший погляд, зовсім не вписується у сільський ландшафт. Проте архітектор Олег Козак мав особливий задум. З висоти ця споруда нагадує птаха, що розправив крила, або ж прапор, розвіяний вітром у небесах.
«Цей музейний комплекс запрацював у 2001 році. Як заходите у музей, то відразу потрапляєте на другий поверх, де розміщені експозиційні зали. На четвертому поверсі в нас розміщене фондосховище і бібліотека. Тут працює конференц-зал на 80 посадкових місць. На п’ятому поверсі ми зберігаємо експонати та речі, які потребують наукового вивчення. Ми працюємо над експозиціями про історію села, дослідження місцевої вишивки, над колекціями церковних речей», – розповідає науковий співробітник Історико-меморіального комплексу Степана Бандери Любов Іванюк.