Група членів різних громадських організацій, зокрема «Об’єднання добровольців», «Розвиток громади», «Українська спілка учасників АТО» та ГО «Шквал» вранці силою увірвалися на сесію Львівської міської ради, яка мала розпочатись зранку четверга, 12 грудня. Під час штурму Шевченківської райадміністрації Львова його учасники виламали вхідні двері, спровокувавши сутички з поліцією, пишуть Версії з посиланням на zaxid.net.

Після цього члени організації зайшли у сесійну залу, де почали вимагати у чиновників та присутніх депутатів надати їм слово. Головна вимога штурмовиків, яку озвучила голова організації Олена Живко – зняти з сайту ZAXID.NET сюжет «Львівські тітушки – хто вони?» та спецпроект «Ідентифікація тітушок». Окрім того, члени організації вимагають у депутатів загалом «дати оцінку» публікаціям ZAXID.NET.

Депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич опублікував відео штурму, що супроводжувався жорсткими сутичками з муніципалами і поліцією, а також виламуванням вхідних дверей.

Штурм чоловіків у військовій формі стримували працівники поліції та ЛКП «Муніципальна варта». Після того, як члени організації «Об’єднання добровольців» увірвалися на сесію, працівники Шевченківської райадміністрації викликали ще один екіпаж поліції. Як повідомив ZAXID.NET керівник управління безпеки міста Юрій Діль, наразі правоохоронці відбирають пояснення у штурмовиків.

У поліціцї наразі офіційно нічого не коментують, хоча на засіданні сесії перебуває Дмитро Міхалець, заступник начальника поліції Львівщини.

Поліцейські проводять слідчі дії, зокрема, знімають відбитки пальців на вхідних дверях, які виламали учасники штурму, та намагаються відібрати пояснення у присутніх на місці події.

Згодом Олені Живко дозволили виступити перед депутатами, вона заявила, що депутати повинні відреагувати на публікації сайту ZAXID.NET.

«Ми скликали прес-конференцію, звернулись до спілки журналістів та до ZAXID.NET, щоб вони спростували та видалили цю інформацію. Але ніхто на це не відреагував. Тому сьогодні звертаємося до депутатів, щоб створити робочу групу з приводу цієї статті», – заявила Живко під час виступу.

Депутатка ЛМР Олена Пасевич своєю чергою запропонувала створити робочу групу, щоб вивчити, у чому полягає конфлікт та дати оцінку діям журналістів ZAXID.NET. Депутати проголосували «за» таке протокольне доручення, створивши робочу групу, у яку увійдуть депутати з усіх фракцій та члени ГО «Об’єднання добровольців». За таке рішення проголосувало 47 депутатів. Після цього голосування штурмовики покинули сесійну залу.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!