Директор комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків розповідає, що такі плуги у селян забирала радянська влада під час так званої “колективізації”, пишуть Версії з посиланням на  Бліц-Інфо.

“Ми наближаємося до сумного Дня пам’яті жертв Голодомору. Тоді було знищено мільйони людей. До того Україну охопила колективізація, коли створювалися колективні господарства, а у людей забирали всі їхні знаряддя праці. Без землі люди не могли себе прогодувати, через що і настав голодомор. Останній голод охопив і Західну Україну. Наше комунальне підприємство протягом весни, літа і осені вивчала військові дії, щоб знайти поховання вояків. Під час опрацювання земельної ділянки у селі Вікняни Тлумацького району ми виявили скупчення металу. Виявилося, що це селянський плуг 30-х років. Він складається з 6 предметів і раніше до нього застосовували невеличкі тягарці”, – розповідає Тимків.

Директорка Івано-Франківського краєзнавчого музею Галина Беднарчик говорить, що такого типу експонату у них ще не було. Це його особливість і цікавість.

“Україна багато ще зберігає таємниць і знахідок. Такий подарунок є досить цінним і відкриває глобальну історичну подію. Це час голоду і колективізації. Дітям набагато краще пояснити практичну історію, коли показуєш річ і розповідаєш про неї”, – каже директорка.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!