Відео - Школу на Прикарпатті з'їдає грибок - Сторінка відео

Ось уже рік навчати дітей їм доводиться будь-де – у будинку культури, приміщенні сільради… Лише не у школі. А все тому, що на першому поверсі навчального закладу «поселився»… грибок. Він «розрісся» до таких масштабів, що перебувати у навчальних кабінетах небезпечно, пишуть Версії з посиланням на Вежу.

Придатний для проведення занять лише другий поверх школи. А учнів тут загалом – понад чотири сотні. Поки триває ремонт, частину з них перевели у старий навчальний корпус. Щоправа, тут немає ні води, ні санвузла. Кабінет біології – на другому поверсі школи. Санітарна перевірка встановила – перебувати тут безпечно для здоров’я учнівського та педагогічних колективу. Комп’ютерну техніку з кабінету інформатики, попри надмірну сирість внизу, вирішили не виносити.

Ремонти ремонтами, а новітні методи навчання – перш за все. Будівлю Красноїльської школи звели у 70-х роках минулого століття. Та через недосконалу систему водовідведення і гідроізоляції з часом вона почала покриватися пліснявою. Спершу цьому не надали суттєвого значення, каже директорка Марія Шкіндюк. Втім, грибок упевнено «захоплював» приміщення. Коли почали зривати підлогу – то вжахнулися ще більше. Грибок буквально роз’їдав приміщення зсередини. Зруйнована була навіть система опалення. Кошторис капітального ремонту школи склав майже 30 мільйонів гривень.

За допомогою дирекція звернулася у профільне Міністерство. Оббивали пороги районної та обласної адміністрації. Однак, там отримали згоду лише на часткове співфінансування. Тепер надії покладають на ще одну урядову програму – «Спроможна школа», покликану зробити українські навчальні заклади безпечним та комфортним середовищем для учнів. Документи на конкурс подали. Тепер схвильовано очікують результатів. Адже з нового навчального року учнівський склад Красноїльської школи поповниться. Дирекція має намір прийняти “першачків” у відремонтовані класи.

Втім, керівництво області не поспішає тішити прогнозами. Максимум, кажуть, що можна буде зробити цього року – це почати реконструкцію школи. Таким прогнозам красноїльські вчителі не раді. Однак, нині їм нічого більше не залишається, як чекати, що кошти на реконструкцію школи таки знайдуться.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!