На згорілому виробництві «КАРПАТНАФТОХІМу» монтують нове обладнання

Про це наголосив генеральний директор підприємства Іван Підсадюк. За його словами, для вчасного та якісного виконання завдань з ремонту та заміни пошкодженого обладнання роботи ведуться цілодобово, пишуть Версії з посиланням на  «Нафтохімік-Калуш».

На виробничому майданчику цеху разом із його технологічним персоналом та працівниками ремонтного управління нині трудяться спеціалізовані бригади ТОВ «НАФТОХІМ СПЕЦ МОНТАЖ» (Миколаїв), Української будівельної асоціації з Калуша та Гребінківського машинобудівного заводу з Київщини, розповів начальник виробництва етилену і поліетилену Іван Федорів. Роботи з діагностики обладнання було доручено виконати спеціалістам СП «Товариство технічного нагляду ДІЕКС» з Дніпра. До їх виконання вони приступили вже на наступний день після пожежі. Саме за результатами їх досліджень і було визначено, яке обладнання і трубопроводи потребують заміни.

Бригади облаштовують нову так звану холодну ізоляцію поліуретаном та мінеральною ватою.

Згідно з результатами діагностики, все обладнання і трубопроводи, які вже не підлягали експлуатації, були демонтовані. До кінця поточного тижня на виробництві має вже бути все те, що необхідне для ведення відновлювальних робіт, в тому числі і два нові теплообмінники, які будуть виготовлені на Гребінківському машинобудівному заводі, поінформував Іван Федорів.

Щодо причин пожежі, то комісія, до складу якої входять перші керівники підприємства та його головні спеціалісти, ще працює. Для проведення відповідних експертиз запросили науковців та іноземних спеціалістів, зокрема, фахівців ДП «ДКТБ Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України», Національного університету «Львівська політехніка», німецької фірми «Лінде» як ліцензіара установки, а також товариства «ДІЕКС-ВЕСТ» з Івано-Франківська.

Нині все обладнання як етиленової, так і поліетиленової установок виробництва перебуває в стані так званого гарячого простою, коли всі трубопроводи й інші вузли заповнюються азотом. Окрім цього, з метою підтримки обладнання в необхідному температурному режимі працюють паровий котел, одна піч піролізу (для підтримання необхідної температури в масляній колоні), а також система водооборотного циклу.

Нагадаємо, що 12 січня о 21:08 на пункт зв’язку Державної пожежно-рятувальної частини №24 з охорони об’єктів ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” надійшло повідомлення про пожежу в корпусі №424 цеху піролізу, компримування та поділу пірогазу виробництва “Етилену та поліетилену” ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ”, поблизу міста Калуш.

Сталося смолоскипне горіння з системи трубопроводу. Пожежу було локалізовано близько півночі. Повністю загасили пожежу 13 січня о 10.44.