Нагадаємо, що у будинку №20 по вул. Грушевського в Івано-Франківську дочка В. Свиридова (мешканця будинку) Ірина Перевозова, розпочала реконструкцію горища у будинку. Будівля споруджена 1895 року є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України звернулася до суду з адміністративним позовом до В. Свиридова про приведення до попереднього стану горища над квартирою №15 по вул. Грушевського, 20 в м. Івано-Франківську та зобов’язала демонтувати дві перестінки з дерев’яного бруса, які влаштовані на цегляній основі, а також влаштоване вікно.

Раніше посадовою особою Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області було проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил реконструкції квартири №15 з приєднанням горища за вказаною адресою.

І було встановлено, що містобудівні умови та обмеження, видані В. Свиридову, скасовані. А оскільки нових не видано, то і декларація про початок виконання будівельних робіт теж скасована. Також постановою Івано-Франківського міського суду від 21.04.2016 р. встановлено, що будинок по вул. Грушевського, 20 є пам’яткою архітектури місцевого значення.

А право на провадження будь-яких дій щодо здійснення господарської діяльності на об’єктах культурної спадщини за декларативним принципом забороняється. А відповідач В. Свиридов розпочав реконструкцію горища за наявності декларації про початок виконання будівельних робіт, що є порушенням законодавства.

Тож суд постановив зобов’язати громадянина В.Свиридова відновити горище над квартирою №15, шляхом приведення його до попереднього стану. Однак, постанова може бути ще оскаржена в апеляційному порядку.