Івано-Франківськ продовжує активно підтримувати українське військо. За словами міського голови Руслана Марцінківа, нині саме на дрони найбільше надходить запитів від захисників.
Дрони та мавіки – це те, чого найбільше потребують захисники. Їх кожен тиждень відправляють з Івано-Франківська.
“Це всі потребують, куди б я не їхав це розхідний матеріал. По деяких напрямках ми достатньо добре забезпечуємо саме fpv-дронами, хоча це має бути централізовано, так само як у нашого ворога. Який має на день кількість дронів, які він має використати та він має відзвітувати”,- зазначив Руслан Марцінків.
Лише за 2024 рік на фронт з Франківської громади передали понад 10 тисяч дронів.
“Найбільше це сьогодні те, що мені хлопці кажуть, це брак людей, дронів, брак певної кількості РЕБів ну та іноді є проблеми зі снарядами для артилерії для мінометів. Це все відчувається майже на всіх напрямках. Наша справа сьогодні допомагати”,- розповідає голова Івано-Франківська.
Дрони, які відправляють на фронт з Івано-Франківська отримують схвальні відгуки від військових.
“Ці наші дрони, які ми передаємо, то хлопці дуже цінують і кажуть, що якісні дрони. Бо іноді дрони навіть поступають там ну а вони неякісні, їх РЕБи садять, це теж проблема, якщо дрон і інших дрон мають різницю”, – зазначив Руслан Марцінків.
Руслан Марцінків також розповів, що громада вже спрямувала понад 600 млн грн на підтримку української армії, назвавши це однією з найбільших допомог серед українських міст.
“Ми задовільнили десь більше ніж половини, – понад чотириста запитів. Але та кількість запитів надзвичайно велика, і це ще раз засвідчує нестачу сучасного обладнання для наших військових. Тому громада в цей рік спрямувала понад 600 млн грн на підтримку наших захисників, на програми підтримки збройних сил України. І це така суттєва допомога” – зазначив міський голова.
Пріоритетними напрямками підтримки є ті, де служить багато іванофранківців, зокрема Покровський та Курський напрямки, які потребують особливої уваги.
“Ми намагаємося максимально ефективно розподілити ресурси, мобілізувати їх там, де це найнеобхідніше,” — пояснив голова Івано-Франківської громади.
Нагадаємо, у серпні 2024 року з’явилась інформація, що Івано-Франківська громада передала понад 8 тисяч дронів для військових. На загальну суму 108 мільйонів гривень. У жовтні минулого року, щоб підтримати військовослужбовців міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вирушав до захисників на передову. Відвіз разом із волонтерами необхідну допомогу для боротьби з ворогом: FPV-дрони, мавіки, РЕБи, багато інших корисних речей. Також очільник громади дякував військовим за захист та вручав відзнаки «За честь і звитягу».
До волонтерської поїздки долучився Юрій Титоренко – заступник директора КП “Муніципальна інспекція “Добродій”. Мета таких волонтерських поїздок – не лише доставити необхідне, а насамперед поспілкуватись і особисто подякувати захисникам.
«Ми доставляємо хлопцям потрібну їм допомогу. Раніше доводилось їхати трішки з іншими цілями: ще коли було АТО, і коли вже почалось повномасштабне вторгнення. Зараз надіюсь побачити тих хлопців, з якими воював і передати їм потрібні речі”- зазначав Юрій Титоренко.
Нагадаємо, в Івано-Франківській громаді діє понад десяток програм підтримки захисників України.
«Поки воїни захищають нас від ворога на передовій, ми підтримуємо їх з тилу», — повідомляли в міській раді. У громаді діє програма підтримки військових за 12-ма категоріями: на амуніцію, на психологічну або фізичну реабілітацію, виплата після поранення, компенсація за комунальні послуги та інші.
Військовослужбовці Івано-Франківської громади можуть оформити виплати у будь-якому відділенні ЦНАПу, а також в онлайн режимі, зайшовши на сайт Центру надання адміністративних послуг. Також це можуть зробити рідні захисника, однак кошти надійдуть на банківську картку захисника. А от за програмами підтримки родин військових та Героїв, які загинули, кошти нараховують безпосередньо заявникам.
20 000 гривень на спорядження
Виплати по 20 тисяч гривень тим, хто бере участь в забезпеченні національної безпеки і оборони України, відсічі і служить в підрозділах Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах.
50 000 гривень на амуніцію
Виплати на амуніцію 50 тисяч гривень передбачені для захисників, які беруть безпосередню участь бойових діях і служать в підрозділах Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах.
100 000 гривень для родин загиблих захисників
Один з членів сімей загиблих, зниклих безвісти учасників АТО/ ООС, захисників чи захисниць України, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України можуть отримати виплату 100 000 гривень.
30 000 гривень пораненим захисникам
Захисники, які отримали поранення (контузію, каліцтво) під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України можуть отримати допомогу на лікування та реабілітацію в розмірі 30 тисяч гривень.
10 000 гривень на реабілітацію військових
Програма запроваджена у 2024 році, передбачає надання одноразової матеріальної допомоги захисникам і захисницям України для відновлення та реабілітації. Виплата допомоги призначається одноразово (незалежно від видів та кількості реабілітацій, на які видано направлення) протягом 2024 року та здійснюється у розмірі 10 000 грн.
50 000 гривень з нагоди народження дитини
Якщо один з батьків або обоє беруть участь у бойових діях і це підтверджується будь-яким військовим документом — виплата складе 50 тисяч гривень. З обов’язкових умов – породілля обовʼязково має бути зареєстрованою в Івано-Франківській громаді не менше ніж за шість місяців до дня народження дитини та має стати на облік з ведення вагітності не пізніше першого триместру вагітності. Військові мають надати копію документа про безпосередню участь батька/матері новонародженої дитини у бойових діях. Цей документ видає військова частина. Посвідчення УБД не обовʼязково. Для виплати достатньо довідки про участь у бойових діях. Компенсація на оплату комунальних послуг
Пільги учасникам бойових дій з числа учасників АТО/ООС, учасникам бойових дій з числа Захисників і Захисниць України, членам їх сімей надаються у розмірі 75% з державного бюджету та 25% з бюджету Івано-Франківської громади. Членам сімей загиблих (померлих) під час участі в АТО та членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України у розмірі 50% з державного та 50% з бюджету Івано-Франківської міської громади. У разі, коли членам сімей загиблих (померлих) захисників/ захисниць не надаються пільги з державного бюджету в розмірі, визначеному законодавчо, пільги надаються у розмірі 100% з бюджету Івано-Франківської міської громади.
5 000 гривень на комунальні послуги для захисників без УБД
3 1 січня 2024 року суму виплати збільшили з 3 до 5 тисяч гривень особам, які на день звернення не мають статусу учасника бойових дій (УБД) та не користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг. Така допомога виплачується один раз на 12 місяців.
60 000 гривень на встановлення памʼятника загиблим Героям
Родичі загиблих Героїв з Івано-Франківської громади можуть отримати 60 тисяч гривень на встановлення памʼятника. Щомісячні виплати родинам Героїв Члени сім’ї загиблих Героїв та тих, хто зник безвісти щомісяця можуть отримувати допомогу у розмірі встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виплати до дня народження дитини
З нагоди дня народження дітям до 18 років передбачена виплата по 2000 гривень. Її може отримати один з батьків дітей, батьки яких призвані на військову службу або беруть участь у заходах, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України, які належать до однієї з вказаних категорій:
- в яких виховується троє і більше дітей, віком до 18 років (до 23 років у разі навчання за денною формою здобуття освіти);
- в яких виховується дитина з інвалідністю віком до 18 років, батько/мати є особою з інвалідністю;
- батько/мати яких загинули (зникли безвісти, померли), внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання.
Помічник сім’ї захисника
«Помічник сім’ї Захисника» — це послуга «Дому воїна» для допомоги сім’ям військових. Самотні матері, дружини, сестри захисників не можуть самостійно відремонтувати кран, дверний замок чи завісу, а у професійних компаніях такі послуги недешево коштують. Тому з дрібним побутовим ремонтом допоможуть фахівці.