рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Найпопулярніші способи монетизації ЗМІ або як локальним медіа вистояти перед викликами

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Українська медіаспільнота зараз проходить складний шлях трансформації. Рекламодавці, які «пішли» з початком пандемії, в більшості випадків або не повернулись зовсім, або запропонували значно нижчі рекламні бюджети. Є багато тих, хто вижив на рекламному ринку під час ковіду, але змушений був припинити свою діяльність з початком війни.

Локальні ЗМІ опинились перед викликом: як зберегти команду та якісну журналістику в умовах браку фінансів. Тому медіа почали шукати інші шляхи та способи монетизації, пишуть Версії.

Майже 50 журналістів та редакторів регіональних ЗМІ з’їхалися до Яремче, аби дізнатися про способи ефективної монетизації та вдосконалити навички роботи в соцмережах. Таким був другий етап «Школи ефективних медіа для регіональних журналістів», яку організував Український кризовий медіа-центр у рамках Програми USAID DOBRE.

«Монетизація сьогодні є умовою виживання для медіа, адже вона включає в себе і рекламу, і гранти, і донаторів, і всі інші джерела прибутку для видання. Існування незалежної журналістики неможливе без її монетизації, адже сам шлях передачі написаних матеріалів від автора до аудиторії (чи це друковане видання, чи сайт) теж коштує грошей. Для того, щоб журналісти мали можливість працювати, дізнаватись та доносити правду, розповідати історію, їх робота повинна оплачуватись. А в умовах війни, коли відбувається постійний інформаційний супротив ворогу, ефективні засоби масової інформації стають умовою стійкості країни», – розповіла в коментрарі Версіям тренерка Анастасія Куриленко, комерційна директорка медіа «Рубрика».

Але, як кажуть, проблемні часи – це можливість для розвитку. Головне не боятись пробувати нове і йти в ногу з часом.

Одним з доволі успішних способів монетизації для українських локальних ЗМІ є гранти. Але варто застосовувати весь спектр можливостей: рекламні та партнерські проєкти, заходи, мерч, консультації, фандрайзинг, краудфандингові платформи та спонсорство.

«Сьогодні, на мою думку, найбільш активною відчувається присутність грантової підтримки українських медіа. Багато міжнародних організацій відкривають спеціальні конкурси під наш регіон. Але варто завжди диверсифікувати джерела доходів. Не можна функціонувати виключно на грантах, адже вони можуть в якийсь момент закінчитись, і тоді вся робота розвалиться. Варто вчитись заробляти з реклами, мерчу, збирати спільноту донаторів та монетизувати працівників видання, як експертів», – додає Анастасія Куриленко.

Українські медіа, попри жорсткі умови, є доволі інноваційними. Тому регіональні ЗМІ, які якісно ретранслюють свою цінність, іміджевість та відмінність на медіаринку, вміють налагоджувати співпрацю з партнерами та потенційними рекламодавцями, мають всі шанси стати успішними та фінансово незалежними.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

грантів "Власна справа"

Івано-Франківщина – серед лідерів за кількістю схвалених заявок на отримання грантів “Власна справа”

749 жителів Івано-Франківської області, включаючи внутрішньо переміщених осіб, отримали державну підтримку на розвиток підприємництва в рамках програми “Власна справа”, що є складовою політики “Зроблено в Україні”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ