Парафія храму Різдва Пресвятої Богородиці в Криворівні, що першою офіційно заявила про перехід на новоюліанський календар і вже цього року почне святкувати Різдво 25 грудня, чекає гостей зі всієї України на знамениту гуцульську коляду.
“В моїй рідній Криворівні Різдво святкуватимуть вже 25 го грудня, а не 7 го січня. Це рішення Синоду ПЦУ, яке втілюватимуть на парафії вже незабаром. Саме тоді стартує і гуцульська коляда. Подивитися на неї з’їжджаються сотні гостей з різних куточків України та з-за кордону”, – написав Іван Харук.
Настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня отець Іван Рибарук розповів, що парафія майже одноголосно вирішила переходити на новий календар і святкувати Різдво з усім світом.
“Мені приємно, що Криворівня “ЗА” майже на 100%. Хоча навіть більше – 120%, 140%, навіть 200% – бо до нас дуже багато людей приїжджає на Різдво. Це майже одностайність, там лиш невеличка кількість людей, поодинокі (і то вони не з Криворівні) – дехто проти, а дехто просто претензійно. Ця одностайність свідчить, що всі оргпитання, які виникнуть навколо святкування Різдва, вони вирішаться само собою, як ті, які назріли по життю. Те, що діти підуть колядувати 24 грудня в Святий Вечір – ну це ж логічно: якщо завтра Різдво – то сьогодні Святий вечір. Колядники також підуть колядувати від 25 грудня по хатах, що також є логічним. А все решта вирішуватимемо по ходу. Дай Боже нам гарно, належно, так як завжди в Криворівні, відсвяткувати”, – відмічає Іван Рибарук.
Священник відмічає, що дата святкування Різдва – це питання цивілізаційне. Значно більше християн, в тому числі і православних, святкує Різдво саме 25 грудня.
“Не всі перейдуть, не за один рік. А втім, хто його знає. Ми ж також не думали, що Херсон так скоро стане українським – готувалися до тижнів, а може й місяців боротьби. Це питання сьогодні цивілізаційне, екзистенційне. Це не є питання якось конфесії. 2 мільярди 200 тисяч християн святкують Різдво 25 грудня, понад 150 мільйонів православних святкують Різдво 25 грудня. Тільки невеличка купочка православних навколо московської церкви святкує Різдво Христове 7 січня. Я думаю, що тут аргументи більше, як достатні”, – каже Іван Рибарук.
Парох зауважує, що рішення святкувати Різдво з усім світом – ще один крок у боротьбі з Москвою.
“Нам треба виходити з інформаційного поля Москви. Чому наша Православна церква України так обережно ці кроки робила? Ми не хотіли розсваритися з і так розсвареними православними Московського патріархату. Ця війна показала, що ці люди не схаменулися. Вони на льоту перевзулися, а точніше кажучи, замаскувалися, сказали, що нібито відійшли від Москви – але далі зневага вселенського православ’я в особі патріарха Варфоломія та інших. Вони нашу церкву не визнають. І ті церкви, які підтримують Московську – Грузинська, Сербська, Єрусалимська – нашу церкву не визнають. Їх насправді не так багато. Там навіть нема 10 мільйонів православних. Тобто, це в три рази менше, ніж нас. Тому нам не треба особливо дивитися, хто там коли служить, а єднатися з вселенським православ’ям. Це логічно і розумно. Недарма ми співаємо на Різдво: “Різдво твоє, Христе Боже нас, засвітило нам світло розуму”. Оцей розум Христовий ми і маємо впроваджувати в життя – хай він діє”, – резюмує Іван Рибарук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
25 грудня чи 7 січня? З ким святкувати Різдво – Заходом чи Сходом?
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!