news-image: Насалик хоче направити китайський кредит на Калуську ТЕЦ

Про це свідчать листи Міненерго на адресу Нафтогазу і Міністерства економічного розвитку і торгівлі, копії яких є в розпорядженні ЛІГА.net, пишуть Версії.

23 травня Міненерго направило Мінекономрозвитку лист за підписом Насалика, яким схвалив інвестиційні проекти Нафтогазу за рахунок китайського кредиту.

Йдеться про модернізацію систем індивідуального опалення в приватних будинках ($ 1,7 млрд), будівництві теплоелектростанцій в Києві та Львівській області ($ 1,3 млрд), закупівлю бурового та допоміжного обладнання для збільшення видобутку газу та встановлення індивідуальних теплових пунктів в багатоквартирних будинках.

“Додатково як резервний пропонуємо підтримати проект ТЕО Реконструкція Калуської ТЕЦ загальною вартістю 2,5 млрд грн”, – йдеться в листі.

22 червня Міненерго направило другий лист на адресу МЕРТ, Мінфіну і Нафтогазу, яким повідомило про неможливість реалізації п’яти інвестиційних проектів, оскільки вони не відповідають цільовим призначенням держгарантій, під які виділено кредит Держбанком Китаю.

“У зв’язку з цим просимо вважати лист від 23 травня недійсним. Разом з цим Міненерго вважає за доцільне запропонувати банку для реалізації проект реконструкції Калуської ТЕЦ, проекти модернізації і переоснащення державних вугледобувних підприємств”, – йдеться в листі Міненерго від 22 червня.

Міненерго також пропонує розглянути можливість спрямувати кошти Держбанку Китаю на будівництво “енергетичних комплексів з сучасними технологіями”.