“Прикро, коли деякі ЗМІ коментують ситуацію, кардинально протилежно реальності. Реальність в офіційних документах міністерства, – прокоментував заяви в медіа міністр енергетики та надав посилання на офіційний документ міністерства щодо компанії “Росатом”.

Насправді, міністерство Насалика веде мову про часткове повернення Україні 10 млн. дол. США, які  у 2010 році були вкладені українською стороною в спільний з російською стороною проект будівництва заводу з виробництва ядерного палива. Для цього міненергетики порушує питання щодо продажу потенційному китайському інвестору акцій АТ «ТВЕЛ»(50% мінус 1 акція), що забезпечить відновлення будівництва заводу ядерного палива на території України.  Передбачається, що китайська сторона викупить у російської сторони(АТ «ТВЕЛ») акції у повному обсязі.

 “У 2010 році створено спільне підприємство з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000, яке існує до сьогодні.

Для реалізації проекту будівництва заводу українською стороною (ДК «Ядерне паливо») профінансовано – 80 млн. грн., (еквівалент 10 млн. дол. США). З них 5,2 млн. дол. США – аванс на виготовлення нестандартизованого обладнання  виробництва  ВАТ «ТВЕЛ» .

Українська сторона порушує питання щодо продажу потенційному інвестору пакету акцій Товариства, що належать АТ «TBEJI», та повернення частини коштів, які були профінансовані  на виготовлення нестандартизованого обладнання.

З метою залучення інвестицій для фінансування будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні, у 2015-2016 роках проведені переговори з можливими інвесторами щодо створення виробництва ядерного палива в Україні, зокрема з China NuclearFuel Corporation (Китайська Народна Республіка), яка висловила пропозицію щодо створення спільного виробництва ядерного палива для потреб українських АЕС. Передбачається, що китайська сторона викупить акції АТ «ТВЕЛ» у повному обсязі та забезпечить повне фінансування проекту.

У червні 2018 року від керівництва компанії China Nuclear Energy Industry Corporation надійшло запрошення щодо проведення тристоронніх переговорів стосовно участі китайської сторони в реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива на території України.

У ході переговорів планується обговорити умови участі китайської сторони в реалізації проекту, викупу частки акцій АТ «ТВЕЛ» та визначення першочергових кроків співробітництва”, – пишуть Версії з посиланням на сайт Міненергетики.