Сучасне місто, яке динамічно розвивається, є не лише рушієм інновацій та прогресу, але й діалогу між різними професійними галузями. Будівельна компанія Socium Developer втретє організувала в Івано-Франківську подію «Наш соціум – культура девелопменту».
Захід об’єднав девелоперів, рієлторів, менеджерів, науковців, архітекторів та урбаністів і став майданчиком для обговорення та обміну ідеями щодо інтеграції урбаністики та архітектури в питання містобудування та сучасних тенденцій ринку нерухомості в Україні, пишуть Версії.
“Успішний розвиток міста – це результат ефективної співпраці та партнерства між жителями міста, девелоперами та владою. І саме використання інноваційного та взаємовигідного підходу до будівництва та урбанізації міста, сприяє розширенню цієї співпраці», – відмітили організатори.
Формуванні життєвого простору, що відповідає потребам та очікуванням жителів Івано-Франківська – це приклад гармонійного розвитку сучасного європейського міста.
«Ми збираємось вже втретє і наша ідея залишається незмінною – об’єднати деловеперську спільноту і дати розуміння кінцевим споживачам, що ми не просто будуємо квадратні метри, ми створюємо комфортний життєвий простір. Яскравим прикладом є проєкт Socium Developer «Містечко Південне». Це нова філософія будівництва, де комфорт мешканців завжди на першому місці. Саме заради таких моментів ми стараємось об’єднати спільноту жителів міста, деловеперів та влади задля взаємодії і покращення умов розвитку міста та його розбудови. Ми прагнемо активно розвиватись, ми прагнемо комунікувати, ми прагнемо отримувати фідбек, тому що це важливо», – відмітив Михайло Сеник, керівник відділу маркетингу компанії Socium Developer
Зручність і комфорт мешканців, сучасний вигляд, інноваційні технології, зручне зонування – це все про нові підходи до будівництва якісного житла в Івано-Франківську.
«Ми прагнемо створити не тільки функціональні та естетично привабливі міські простори, але й досягти природної інтеграції сучасних технологій та інфраструктури в містобудування для забезпечення максимального комфорту та зручності мешканців Івано-Франківська», – додають організатори.
Інтеграція урбаністики та архітектури в питання містобудування сприяє створенню гармонійного та функціонального міського середовища, яке відповідає потребам сучасного суспільства.
«Зараз ми можемо побачити сучасні житлові комплекси з хорошим плануванням, з хорошим благоустроєм, з гарними фасадами і так далі. Але зазвичай вони просто відірвані від міста. Потрібно це змінювати. На прикладі Івано-Франківська ми бачимо, як місто активно розвивається, збільшується кількість нових житлових комплексів і транспорту, збільшується населення. Але часто інфраструктура стає хаотичною та не витримує навантаження – стає все важче формувати місто для комфортного життя. Тому, дуже важливо правильно поєднати сучасний розвиток міста та його зручність для містян», – відмітив Андрій Коман, директор «Урбан Прогрес».
Зараз тренд на повернення до квартальної забудови, яка значно комфортніша за спальні райони чи багатоповерхівки.
«Малоповерхова забудова є значно комфортнішою та зручнішою для людей. Квартальна забудова створює набагато привабливіше для життя і практичніше середовище. І хоча особливість Івано-Франківська в тому, що в нас не квартальне місто, як до прикладу Барселона, а вулиці сходяться радіально до центру, це не є перешкодою для нового комфортного малоповерхового будівництва. По перше, малоповерхова забудова завжди більш приваблива, ніж багатоповерхова. По друге, є чітка територія, яку легше обслуговувати. По третє, менше навантаження на дороги. По четверте, більша привабливість для інвесторів, комфортне середовище, менше витрат для міста», – відмітив Андрій Коман.
Тому вже на етапі створення концепту майбутнього ЖК варто враховувати принципи інтегрованого проєктування: безавтомобільні двори, якісний громадський простір, роботу з рельєфом.
«Важливо будувати місто, яке буде комфортне для життя. Не забудовувати бездумно всі райони, а паралельно розвивати зручну інфраструктуру, громадський простір», – додав керівник «Урбан Прогрес».
Гармонійне та функціональне міське середовище – це перш за все турбота про мешканців.
«Ми можемо бачити, що зараз центральна частина Івано-Франківська перевантажена транспортом. Для комфорту мешканців його потрібно витісняти – якась частина вулиць повинна стати пішохідними, щоб зменшити навантаження на центр міста і зробити його більш доступним. Зараз, як ніколи раніше, вважливо потурбуватися про комфортне пересування містом маломобільних груп людей та людей з особливими потребами. Адже реальність показує, що з цим у нас є проблеми», – додав Андрій Коман.
Директор «Урбан Прогрес» рекомендує створювати нові ЖК не відірваними від міста.
«Будівництво нового житлового комплексу чи кварталу повинно йти в комплексі з усією структурою міста. Потрібно пов’язувати все в систему, інфраструктуру, враховувати питання з транспортом – як особистим, так і громадським. Продумати організацію спільного простору, облаштовувати комфортні двори. А на завершальному етапі вже якісне планування квартири, якісний благоустрій», – резюмував Андрій Коман.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!