Результат пошуку зображень за запитом "сліпі люди"

Особлива бібліотека. В Івано-Франківську в одній із міських книгозбірень облаштували інтерактивно-розважальний центр для людей з вадами зору. Придбали спеціальні настільні ігри та створили атмосферу затишку, де незрячі можуть спілкуватися між собою та з іншими читачами.

Перші відвідувачі випробовують свою вдачу в лото. Допомагають їм у цьому бібліотекарі, – пишуть Версії з посиланням на 5 канал.

Микола Ткачук опановує нарди. Чоловік втратив зір через хворобу 10 років тому. Радіє, що тепер має де проводити вільний час.

“Нарди – це для мене щось нове. Тому, що ця гра була тільки в зрячому варіанті. Не знаю, хто так чудово виготовив нарди для незрячих, тому, що все доступно і зрозуміло”, – розповів Микола Ткачук, мешканець Івано-Франківська.

Щоб створити такий розважальний простір, бібліотекарі підготували проект та виграли грант. Кажуть, вартість однієї гри приблизно дві тисячі гривень. А придбати їх можна далеко не у кожній крамниці.

“Монополію придбали аж з Америки, бо у нас, на жаль, не так легко такі ігри знайти. Вони достатньо дорого коштують для людей з вадами зору. Тому ми вирішили створити для них такий розважальний центр. Вони можуть приходити самі, з друзями. Можуть спілкуватися з користувачами бібліотеки”, – відзначила Марія Ляхович, координатор проекту “Інклюзія в бібліотеці”.

Незабаром бібліотечні фонди обіцяють поповнити ще й новими аудіокнигами. Адже, на них у незрячих особливий попит. А ще в бібліотеці незрячі мають змогу працювати за комп’ютером. Там, для них встановили спеціальну програму. Вона зчитує, а потім озвучує все, що відбувається на екрані.