Настолки здатні не лише піднімати настрій та розважати, а й виконувати навчальну функцію: особливо, якщо йдеться про ігри для найменших. Їх користь для дитини очевидна:
- Допомагають в цікавому та ненав’язливому форматі вивчити нові кольори, цифри, букви, слова.
- Розвивають комунікативні навички дитини, адже в процесі гри вона вчиться правильно спілкуватися та грамотно формулювати свої думки.
- Позитивно впливають на розвиток пам’яті, асоціативного та логічного мислення, кмітливості.
Окрім того, настільні ігри – гарна альтернативна різноманітним електронним девайсам. Дитина може весело та з користю провести час без шкоди для очей.
Види настільних ігор
Усе розмаїття настолок ділиться на декілька видів за певними критеріями. Серед них:
- Вікова категорія. Зазвичай, на коробці з грою вказано, на гравців якого віку вона розрахована. Наприклад: “3+”, “12+”. Бажано обов’язково звертати увагу на це, щоб придбана настолка не виявилась занадто складною для малюка чи нудною для дорослого.
- Кількість гравців – параметр, який вказує на те, скільки учасників зможе одночасно брати участь у грі (зазвичай, від двох до восьми та більше).
- Сфера застосування – вказує на спрямування гри. Бувають навчальні, розважальні, комунікативні ігри та ігри-головоломки.
- Тематика. Настільна гра може бути реалістичною, фантастичною або навіть фантазійною.
- Жанрове спрямування. За жанром, ігри діляться на абстрактні (такі, як шамати та шахи), і соціальні (ті, які моделюють різноманітні життєві ситуації).
- Взаємодія гравців. В деяких іграх, учасник відповідає лише сам за себе та самостійно йде до перемоги, а в деяких – грає в команді. Існують також настолки в форматі “один проти всіх”: наприклад, добре усім відома “Мафія”.
- Тривалість гри. Бувають надзвичайно динамічні настолки, які можна зіграти менш ніж за півгодини, але деякі варіанти можуть “затягнутися” аж до двох і більше годин. Інформація про приблизну тривалість гри теж дуже часто вказана на упаковці.
Кожен із цих параметрів надзвичайно важливий при виборі: варто враховувати кожен пункт, щоб придбати дійсно цікаву настолку, яка подарує безліч позитивних емоцій.
Як правильно вибрати настільну гру?
Щоб точно не помилитися, варто обов’язково звернути увагу на вік потенційних гравців, їхні вподобання та, у деяких випадках, навіть на характер. Обираючи настолку для усієї сім’ї, важливо надати перевагу оптимальному варіанту, який буде цікавий усім: і дорослим, і маленьким гравцям. Найкраще, звичайно, піти за настільною грою разом, щоб кожен зміг висловити свою думку.
Якщо немає часу на те, щоб шукати настолки у торгових центрах, ви можете придбати їх онлайн. Інтернет магазин “Букля” пропонує вам настільні ігри купити онлайн: навіть не виходячи з дому! Дуже зручний варіант для тих, хто має обмаль часу.