– Чому відомий на Івано-Франківщині підприємець і меценат вирішив йти у політику?

Сьогодні в суспільстві запит на зміни, на нові обличчя. Разом з тим, я розумію: якщо не буде ініціативи, не буде людей, які вболівають за свій край і хочуть його змінити, – то це шлях в нікуди. Тому й вирішив йти у Раду. Я не збираюся емігрувати, тут  виховую дітей і хочу тут жити. Натомість хочу змінити правила гри, щоб вони були такими, як повинні. Я приєднався до команди Володимира Зеленського, бо це можливості, адже він має велику підтримку в суспільстві. Якщо Верховна Рада сформується  за його більшості, що вже видно за соціологічними опитуваннями, – то це шанс справді змінити країну: через законопроекти і формування професійного уряду.

– У чому особливість вашої програми кандидата у народні депутати?

Я не хочу вигадувати велосипед. Моя програма – це передусім конкретний перелік запитів від суспільства та від мого округу зокрема, які потрібно вирішити і які стосуються соціальної сфери, оптимізації тарифів для населення, підтримки підприємництва і молодих ініціативних людей. Вирішення екологічної ситуації, покращення транспортної інфраструктури, підтримка соціально-економічного розвитку та багато іншого.

  • Як ви бачите вирішення проблеми зі сміттям, адже Україна буквально захлинається у ньому? До того ж, є велика кількість стихійних сміттєзвалищ, нема заводів із переробки.

Усі ці питання треба вирішувати за участі експертів, з якими я вже опрацьовую екологічні проблеми. Сміттєпереробних заводів європейського зразка немає ще ніде в Україні. Це колосальна проблема, яку потрібно буде вирішувати вже новому скликанню Парламенту. Перший сміттєпереробний завод побудують у Львові. В Одесі вже завершили проектування аналогічного заводу. Вважаю, що це питання має бути вирішене на загальнодержавному рівні. Щодо сміття, то діючі полігони будемо моніторити на предмет дотримання технології захоронення.

Штрафи за незаконне вивезення сміття зробимо космічними! Також я буду вимагати проведення рекультивації діючих полігонів у нашому окрузі. Це поки що єдиний більш-менш дієвий спосіб нівелювати негативний вплив відходів.

– Чи є надія, що пенсії зростуть, бо на те, що зараз платять, – прожити неможливо?

Я йду в парламент ще й для того, щоб домогтися від уряду збільшення пенсії. Політики багато розповідають, що пенсію не можна збільшити, бо тоді потрібно збільшувати податки тим, хто працює, або забирати гроші з інших сфер. Але вони забувають, що в нас є багато пенсіонерів, серед яких генерали, колишні високопосадовці, які отримують майже 100 тисяч гривень пенсії! І це в той час, коли лікар або вчителька, які все життя працювали на одній роботі й отримували невеличку зарплату, отримують пенсію менше 2 тисяч гривень у місяць. Це справді ганьба. Величезні пенсії необхідно обмежити, і тоді знайдуться кошти, щоб підняти пенсію іншим. Це кроки, які треба зробити в першу чергу.

– Яке у вас бачення розвитку медицини: реформа буде продовжуватися?

Медицина повинна йти на крок попереду: не лікувати хворобу, а попереджати її. Вже є старт медреформи: закупівля ліків без посередників, а напряму; створення мережі сімейних лікарів; також сьогодні діють реальні програми для тих, хто має потребу в медикаментах – «Доступні ліки» та низка інших позитивних змін. Звісно, як і будь-яка галузь, медична сфера потребує постійної уваги. Так само буде проведений комплексний аудит всієї матеріально-технічної бази, буде запроваджено систему обов’язкового медичного страхування. Рівень медицини треба піднімати.

– Скільки будете доступні для людей, коли станете депутатом Верховної Ради? 

Коли стану депутатом, я буду доступним щодня, 7 днів на тиждень. Звісно, деколи хотів би поспати і побути з дітьми та родиною (сміється, – ред.), адже я – батько і чоловік. Щоб результативно працювати на окрузі, ми розробили графіки прийому громадян. В нас працюють відкриті офіси у Рогатині та Калуші. Ви можете туди завітати.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині працює гаряча лінія Едуарда Прощука зі «Слуги народу». Такий кол-центр працює без вихідних та без перерв з 10:00 до 17:00.

Контактні телефони гарячої лінії: 095 515 61 88, 095 476 97 00, 095 482 42 99, 095 505 29 65, 095 493 77 04, 095 227 67 46. За ними всі охочі зможуть отримати інформацію про Едуарда Прощука зі «Слуги народу», повідомити про проблеми свого населеного пункту чи висловити свої пропозиції з розвитку регіону.

Також у Калуші та Рогатині працюють відкриті офіси Едуарда Прощука. В офісах чекають на людей, які мають цікаві ідеї для покращення життя у своїх селах та містечках. Відкритий офіс працює щоденно. Адреса офісу в Калуші: проспект Лесі Українки, 40, другий поверх. Адреса офісів у Рогатині: вул. Івана Франка, 1, поверх. 3 (міський штаб); вул. Галицька 42-б (районний штаб).