Група ромів, яку він розпорядився вивезти за межі міста, створювала соціальне напруження, проживала в парку навпроти центрального вокзалу.

цигани

«Коли до тебе підходить людина без маски, хапає тебе за руку і каже: «Якщо ти не даси мені грошей, то я на тебе плюну, харкну», – це створює соціальне напруження і дуже нестабільну ситуацію», – розповів мер в коментарі, пишуть Версії з посиланням на Обозреватель.

За словами міського голови, група з близько 20 ромів проживала в привокзальному парку, використовувала дітей для шахрайства, жебракувала в громадських місцях і повністю ігнорувала вимоги карантину. У цьому контексті він нагадав про те, що в місті склалася небезпечна епідеміологічна ситуація.

Також мер додав, що вважає кримінальну справу надуманою: «Тому що жодної дій дискримінаційних я не здійснював, мова йшла про робочий момент, мова йшла про 20 осіб, які порушували карантин неодноразово. Тільки за декілька тижнів карантину на нашу гарячу лінію надійшло 15 повідомлень про порушення карантину в громадському просторі даними особами, незалежно від національності. І тому, було таке моє прохання забезпечити безпеку жителів міста Івано-Франківська. Тому що, ці особи є жителями Закарпатської області, Іршавського і Свалявського районів. І кожен займається самоізоляцією, і закон у нас один для всіх».

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків потрапив у антиромський скандал - «Дай гроші або я на тебе харкну»: мер Івано-Франківська пояснив, чим його розлютили роми

Станом на 23 квітня було зафіксовано 16 випадків смерті від коронавірусу, ще чотири смерті «на підтвердженні».

«Очевидно, що правоохоронні органи повинні були здійснювати якісь дії. Законним шляхом було необхідно вирішити проблему дотримання карантину в місті Івано-Франківськ», – заявив він.

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!