У селах Кінашів та Загір’я-Кукільницьке Більшівцівської громади в рамках декомунізації України не хочуть демонтовувати пам’ятники радянським «визволителям», хоч на одному з монументів вигравіювані прізвища катів-комуністів, проти яких боролась УПА.
Після ленінопаду в 90-их декомунізація на Івано-Франківщині була поставлена на паузу. Активізувався процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології після Революції Гідності та ухвалення у 2015 році Верховною Радою України пакету законів про декомунізацію.
Зараз на Прикарпатті активно зносять пам’ятники радянської епохи. Зокрема у Войнилівській громаді пообіцяли демонтувати п’ять монументів радянським солдатам.
А от у Більшівцівській громаді відмовились зносити пам’ятники комуністичної епохи. Зокрема мешканці виступили проти демонтажу пам’ятника радянському солдату у двох селах громади – Кінашів та Загір’я-Кукільницьке
Про це повідомив Ярослав Коретчук, директор Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.
«Що робити з “патріотичними” прикарпатцями, які відмовляються демонтувати окупаційні комуністичні пам’ятники? Цього разу Більшівцівська ТГ. Жителі сіл кажуть, що «най їм стоїть», – відмітив Коретчук.
Історик відмічає, що цей монумент присвячений тим, з ким свого часу боролась УПА.
«До речі на цих пам’ятниках є прізвища тих, які загинули від ОУН та УПА. Прізвища лишили, лиш надпис “Загинули від рук українських буржуазних націоналістів” замазали. От як можна зберігати такі об’єкти з прізвищами катів? В мене просто розрив шаблонів. Що тоді хотіти від східних та південних регіонів? Як наші любі газди впираються», – обурюється Ярослав Коретчук.
До слова, подібний випадок був на Жидачівщині. Громада різко висловились проти знесення пам’ятника колгоспниці у містечку Журавно, бо монумент їм нагадував Лесю Українку. Але врешті пам’ятник комуністичної епохи таки демонтували.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!