Результат пошуку зображень за запитом "Косів Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів"

Зокрема, вказано, що першочергово районна рада надала згоду на утворення структури, що мала б фінансуватись з державного бюджету, пишуть Версії.

«Під час створення зазначеної реабілітаційної установи велась мова про отримання нею у швидкому майбутньому статусу обласного закладу, що фінансуватиметься з обласного або державного бюджету. Але починаючи з 2011 року і до сьогоднішнього дня Косівський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів повністю утримується за кошти районного бюджету. Так, у 2015 році зазначені видатки становили 1019,9 тис.грн., в тому числі рішенням сесії районної ради було виділено 332 тис.грн. на придбання спеціалізованого автомобіля; у 2016 році – 697,7 тис.грн., на 2017 рік районним бюджетом передбачено 845,5 тис.грн.», – йдеться у повідомленні.

 

Рішення про утворення, реорганізацію та ліквідацію Центру приймається Косівською районною державною адміністрацією. Оскільки Центр, створений Косівською РДА, має статус державного, то фінансування такого закладу повинно бути забезпечено Косівською РДА за рахунок Державного бюджету України. Однак, центр фінансується з районного бюджету.

«У зв’язку з вищезазначеним, постійною депутатською комісією районної ради з питань бюджету та фінансів було прийнято рішення від 24 січня 2017 року №1-27\2015, згідно якого рекомендовано голові Косівської райдержадміністрації до 1 лютого 2017 вжити заходів для реорганізації Косівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів в заклад медико-соціального спрямування з метою забезпечення медичної реабілітації таких дітей. За умови, якщо немає визначених законодавством підстав для реорганізації Косівського районного центру соціальної реабілітації дітей в заклад медичного спрямування до 1 лютого 2017 року, прийняти рішення про ліквідацію зазначеного центру, попередити працівників центру про наступне вивільнення», – йдеться у повідомленні.

Депутати пояснюють, що рекомендація щодо ліквідації центру пов’язана з тим, що у разі якщо Косівська РДА не має визначених законодавством підстав для реорганізації Косівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів в заклад медичного спрямування, Косівською районною радою розглядатиметься питання про створення комунальної установи, що буде надавати послуги як соціальної, так і медичної реабілітації дітей-інвалідів у складі комунального закладу охорони здоров’я. При цьому, у разі якщо Косівською РДА не буде своєчасно вжито заходів щодо ліквідації державної установи – Косівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, районна рада не матиме можливості забезпечити фінансування новоствореної комунальної установи, яка надаватиме послуги медичної та соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Крім того, порушене питання обговорювалось на засіданні президії районної ради 21 лютого 2017 року.

«У результаті обговорення було прийняте рішення доручити постійній комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, та соціального захисту (І.Слижук) спільно з головним лікарем Яблунівської районної лікарні (І.Гнатишак) підготувати до чергової сесії районної ради питання про створення комунальної установи для забезпечення медичної реабілітації дітей-інвалідів при Яблунівській районній лікарні, розробити проект статуту», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, директор Косівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Андрій Линдюк розповів про те, що раніше в Центр неодноразово навідувалися депутати і вимагали «відкати» від суми, яка щорічно виділяються з райбюджету на заклад. Він – відмовив, і написав заяву в Генеральну прокуратуру. За фактом вимагання в Генпрокуратурі ще в минулому році відкрили кримінальне провадження.